11 września 2016 r.| 15:30

• SędziaDaniel Siebert

Werder przegrywa z Augsburgiem

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  11.09.2016 17:22
Zawodnicy Werderu przegrali na swoim terenie z piłkarzami Augsburga 1:2 (1:0). Bramki dla zwycięskiej ekipy strzelali Gouweleeuw i Stafylidis.

Pierwsi groźniejszą akcję stworzyli sobie piłkarze gości. W 27 minucie znakomitą okazję miał Finnbogason, lecz uderzył obok prawego słupka.

W 43 minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Bartels, jednak jemu też zabrakło odpowiedniej precyzji i wciąż mieliśmy bezbramkowy remis.

Dwie minuty potem gospodarze wyszli na prowadzenie. Z rzutu karnego nie pomylił się Johannsson i bremeńczycy strzelili bramkę do szatni.

W 53 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Baier celnie dośrodkował z rożnego, a na listę strzelców „wpisał się” Gouweleeuw. Dokładnie 21 minut potem goście już prowadzili, ponieważ bramkę zdobył Stafylidis.

W 80 minucie mogło być 3:1 dla Augsburga, ale świetnej sytuacji nie wykorzystał Caiuby. Do końca wynik tego meczu już nie uległ zmianie i ostatecznie goście triumfowali 2:1.

Werder - Augsburg 1:2 (1:0)
1:0 Johannsson 45+2’ (k.)
1:1 Gouweleeuw 52’
1:2 Stafylidis 73’