Bayern i Borussia gromią, Lewandowski z dubletem!

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  14.12.2019 17:32

Robert Lewandowski  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Bardzo wysokie zwycięstwa w spotkaniach 15. kolejki Bundesligi odniosły Bayern Monachium i Borussia Dortmund, które pokonały odpowiednio Werder (6:1) i Mainz (4:0). Koncertowe zawody rozegrał dziś Coutinho, który zdobył hat-tricka i zanotował dwie asysty, podczas gdy dublet ustrzelił Robert Lewandowski. Trzy punkty na swoje konta dopisały dziś również Koeln i Hertha, a Union Berlin, z Rafałem Gikiewiczem w składzie, zremisował z Paderborn.

Od pierwszych minut sporo działo się pod bramką Werderu - Pavlenka dwukrotnie zatrzymał jednak Lewandowskiego, a raz wybronił próbę Gnabry'ego. W 24. minucie, na prowadzenie niespodziewanie wyszli bremeńczycy - po szybkiej kontrze, kapitalną indywidualną akcję równie świetnym uderzeniem zakończył Rashica.

Końcówka pierwszej połowy należała do monachijczyków - o ile Pavlenka zdołał jeszcze uchronić swój zespół przed stratą gola broniąc strzały Lewandowskiego i Coutinho, to w 45. minucie było już 1:1. Kimmich zagrał piłkę za linię obrony do Gnabry'ego, a po zgraniu byłego piłkarza Arsenalu, z najbliższej odległości wyrównał Coutinho.

Pomimo wyrównania w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry, monachijczycy nie zamierzali na tym poprzestać w pierwszej połowie - w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gola nr 17 w trwającym sezonie Bundesligi, a także pierwszą bramkę w lidze od dubletu z Dortmundem zdobył Robert Lewandowski. Polak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po asyście Coutinho.

Po przerwie brazylijsko-polski duet znów wpisał się na listę strzelców. W 63. minucie, świetną asystą popisał się Alaba, który zagrał niemalże z linii połowy boiska, a piłkę nad wychodzącym z bramki Pavlenką przerzucił Coutinho. Dziewięć minut później, po raz drugi z gola cieszył się Lewandowski, który wykorzystał dogranie Mullera.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, Muller do asysty dorzucił jeszcze bramkę - tym razem Coutinho wystawił piłkę na szósty metr, a Muller podwyższył na 5:1. Nie był to jednak koncert Brazylijczyka, który w 78. minucie skompletował hat-tricka,

Bayern Monachium - Werder Brema 6:1 (2:1)

6:1 Coutinho 78'

Nieoczekiwane, ale przede wszystkim bardzo cenne zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze FC Koeln, którzy pokonali przed własną publicznością Bayer Leverkusen 2:0. Dla Kozłów była to pierwsza ligowa wygrana od 20 października. Warto dodać, że Leverkusen kończyło mecz w dziewiątkę.

Wszystko, co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło w ostatnich dwóch kwadransach. Najpierw, w 62. minucie, za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Dragović, a dziesięć minut później, po asyście Hectora, do siatki trafił Cordoba.

W 78. minucie, sytuacja Aptekarzy uległa dodatkowemu pogorszeniu, albowiem czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie wobec jednego z przeciwników obejrzał Bailey. Sześć minut później, gospodarze przypieczętowali wygraną - centrę z rzutu wolnego posłał Risse, a wynik na 2:0 ustalił strzelający głową Bornauw.

FC Koeln - Bayer Leverkusen 2:0 (0:0)

1:0 Cordoba 73'
2:0 Bornauw 84'

Pierwsze zwycięstwo w roli szkoleniowca Herthy Berlin odniósł dzisiaj Jurgen Klinsmann - trwająca od czwartego października posucha została przerwana przez berlińczyków w starciu z Freiburgiem. Decydująca o losach spotkania sytuacja rozegrała się w 53. minucie, kiedy to silnym i precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się Darida.

Hertha Berlin - SC Freiburg 1:0 (0:0)

1:0 Darida 53'

Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Borussii Dortmund, którzy bez większych problemów poradzili sobie z Mainz. Podopieczni Luciena Favre'a wygrali aż 4:0 - strzelanie rozpoczęte zostało kwadrans przed przerwą, silnym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Reus.

Po przerwie, dortmundczycy dołożyli trzy bramki. Najpierw po asyście Zagadou, na 2:0 podwyższył Sancho, trzy minuty później, Reus pokonał Zentnera potężną bombą z 18 metrów, a rezultat pojedynku ustalił sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Schulz, który uderzył płasko z ostrego kąta.

FSV Mainz - Borussia Dortmund 0:4 (0:1)

0:1 Reus 32'
0:2 Sancho 66'
0:3 Hazard 69'
0:4 Schulz 84'

Remisem zakończyła się potyczka dwóch beniaminków aktualnego sezonu Bundesligi - Paderborn podzielił się punktami przed własną publicznością z Unionem Berlin. W siódmej minucie gry, fantastycznym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Ingvartsen, ale punkt gospodarzom w 33. minucie uratował Proger, który wykorzystał dośrodkowanie Antwi-Adjeja.

SC Paderborn - Union Berlin 1:1 (1:1)

0:1 Ingvartsen 7'
1:1 Proger 33'