• SędziaGuido Winkmann
  • Widzowie21 092

Hoffenheim wyrywa komplet Augsburgowi!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  02.03.2016 22:01
Niezmiernie ważny komplet punktów zdobyło w środowy wieczór Hoffenheim, które pokonało przed własną publicznością Augsburg 2:1. Wygrana powoduje, że niebiesko-biali wciąż mogą mieć nadzieję na utrzymanie się w niemieckiej Bundeslidze.

Od pierwszych minut byliśmy świadkami świetnego widowiska, w którym obie drużyny miały swoje sytuacje do otworzenia wyniku. W pierwszym kwadransie każdej ze stron brakowało jednak wyraźnie skuteczności.

Na pierwsze trafienie przyszło nam czekać do 25 minuty, kiedy to Hoffenheim cieszyło się z prowadzenia 1:0. Po świetnym uderzeniu z dystansu jednego z graczy miejscowych piłka odbiła się od słupka i bramkarza gości, po czym dopadł do niej Volland i wpakował do siatki.

Wyrównanie miało miejsce jeszcze przed przerwą, gdyż zagraniem ręką w polu karnym popisał się Sule i sędzia wskazał na rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się natomiast Paul Verhaegh, który całkowicie zmylił bramkarza gospodarzy.

Bardzo długo utrzymywał się wynik remisowy, w drugiej połowie każda z drużyn również miała swoje okazje i ponownie były one bardzo nieskuteczne. Dopiero w 81 minucie Uth skierował piłkę do siatki, czym zapewnił Hoffenheim bardzo ważny komplet punktów.

TSG Hoffenheim - FC Augsburg 2:1 (1:1)
1:0 Volland 25'
1:1 Vergaegh 40'