• SędziaFlorian Meyer
  • Widzowie28 410

Augsburg potwierdza dobrą formę, Schalke pokonane

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  13.12.2015 17:27
W pierwszym niedzielnym spotkaniu 16. kolejki Bundesligi, Augsburg przed własną publicznością pokonał 2:1 Schalke 04 Gelsenkirchen.

Obie drużyny wybiegły na boisko z nadzieją na zdobycie trzech punktów. Augsburg za wszelką cenę chciał potwierdzić, że ostatnie dobre wyniki nie były przypadkowe i jest w stanie pokonać faworyzowanego rywala z Gelsenkirchen.

Pierwsza część meczu potoczyła się po myśli gospodarzy, którzy na przerwę schodzili przy skromnym prowadzeniu 1:0. Jedyna bramka padła w 34. minucie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Hong-Jeong-Ho, który stojąc sześć metrów przed bramką, piętą zmienił tor lotu piłki po strzale jednego ze swoich kolegów sprzed pola karnego.

Po przerwie do ataku ruszyli goście z Gelsenkirchen. W 54. minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był Klaas-Jan Huntelaar, ale piłka po jego potężnym strzale z ponad 20 metrów trafiła w poprzeczkę. Nieco kwadrans później Schalke cieszyło się jednak z wyrównującego gola. Do bramki strzeżonej przez Hitza trafił wówczas Sead Kolasinac. Tym samym goście odzyskali nadzieję w wywiezienie z Augsburga kompletu punktów.

W kolejnych minutach Schalke nie potrafiło jednak znaleźć sposobu na bramkarza gospodarzy. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów zdobyło Augsburg. Kolejne zwycięstwo gospodarzom zapewnił Caiuby. Wygrana pozwoliła Augsburgowi awansować na trzynaste miejsce w tabeli.

FC Augsburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (1:0)
1:0 Jeong-ho 34'
1:1 Kolasinac 70'
2:1 Caiuby 90+2'