Podstawowy obrońca Man Utd nie zagra przez miesiąc

Luke Shaw

Luke Shaw był podstawowym zawodnikiem Manchesteru United w obecnym sezonie. Przez najbliższy miesiąc menedżer Czerwonych Diabłów Ole Gunnar Solskjaer będzie musiał sobie jednak radzić bez 25-letniego lewego obrońcy. To efekt kontuzji, której zawodnik nabawił się podczas ostatniego ligowego meczu z Evertonem.

Shaw doznał urazu uda podczas niedawnego meczu na Goodison Park, który zakończył się wygraną 3:1 Czerwonych Diabłów. Obrońca musiał z tego powodu opuścić boisko w trakcie drugiej połowy i został zastąpiony przez Axela Tuanzebe.

Manchester United w oficjalnym komunikacie potwierdził, że kontuzja eliminuje 25-letniego piłkarza z występów na najbliższy miesiąc. Oznacza to, że Shawa może zabraknąć w składzie zespołu z Old Trafford w sześciu najbliższych spotkaniach – ligowych z West Bromwich Albion, Southampton i West Hamem United oraz Ligi Mistrzów z Istanbulem Basaksehir, Paris Saint-Germain i RB Lipsk.

W obecnym sezonie Shaw wystąpił w dziesięciu spotkaniach Manchesteru United, wszystkich w Premier League i Lidze Mistrzów, występując w nich od pierwszej minuty. W dziewięciu z nich spędził na murawie pełne 90 minut.

Telles naturalnym kandydatem do gry za Shawa

Naturalnym kandydatem do zastąpienia Shawa w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjaera jest sprowadzony na początku października Brazylijczyk Alex Telles. 27-latek zdążył rozegrać tylko jedno spotkanie w zespole Manchesteru United. Następnie z występów wyłączył go pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Były piłkarz FC Porto jest już jednak gotowy do gry i będzie do dyspozycji norweskiego szkoleniowca po przerwie na mecze reprezentacji. Innymi zawodnikami, którzy mogą grać na lewej stronie defensywy klubu z Manchesteru są Brandon Williams i Axel Tuanzebe.