LM: Krasnodar walczył, Chelsea punktowała

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  28.10.2020 20:47

Callum Hudson-Odoi  |  fot. PressFocus

Chelsea FC pokonała przekonująco 4:0 (1:0) w delegacji FK Krasnodar w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ekipa z zachodniego Londynu odniosła zasłużoną wiktorię, chociaż był moment, gdy przedstawiciel ligi rosyjskiej poczuł krew i mógł sprawić większe kłopoty podopiecznym Franka Lamparda.

Chelsea FC przystępowała do swojej potyczki w roli faworyta, ale nie mogła być pewna tego, że sięgnie po pełną pulę, bo przedstawiciel ligi rosyjskiej w ośmiu ostatnich spotkaniach w roli gospodarza, licząc wszystkie rozgrywki, z placu gry na tarczy schodził tylko raz. Piłkarze The Blues mieli natomiast zamiar odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w delegacji od 14 września, gdy w pokonanym polu pozostawili Brighton & Hove Albion FC.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji toczonej na Stadion FK Krasnodar byliśmy świadkami ciekawego widowiska, gdzie dominować od początku starała się Chelsea. Goście już w 13. minucie mogli objąć prowadzenie, gdy faulowany w polu karnym rywali był Timo Werner "Jedenastki" na gola nie zamienił jednak Jorginho, który trafił piłką w słupek.

Wynik rywalizacji został natomiast otwarty w 37. minucie. Bramkę na 1:0 zdobył Callum Hudson-Odoi, oddając strzał z prawej nogi z mniej więcej 14 metrów. Przy próbie Anglika nie popisał się golkiper gospodarzy, który w sobie tylko znany sposób dał się pokonać przez zawodnika londyńskiego teamu.

Po zmianie stron Krasnodar dążył do zdobycia bramki wyrównującej. Bliski tego był w 55. minucie Jurij Gaziński, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę, więc wynik się nie zmienił. Tymczasem w 75. minucie Chelsea podwyższyła swoje prowadzenie na 2:0, gdy Niemiec Werner wykorzystał rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Aleksandra Martynovicha.

Wynik spotkania na 3:0 podwyższył z kolei Hakim Ziyech. Marokańczyk poradził sobie z jednym rywali, po czym oddał strzał z obrębu "szesnastki" swoich rywali. Christian Pulisic w 90. minucie ustalił rezultat na 4:0. Jednocześnie ekipa ze stolicy Anglii dopisała sobie trzy punkty, co skutkuje tym, że po dwóch kolejkach londyński team legitymuje się bilansem czterech "oczek".

Komentarze | 13 komentarzy

Czupryn1994 | 28.10.2020 20:53

Prawie trafiłem z wynikiem. Wiemy kto powinien wykonywać karne jeśli jest na murawie. Cieszy kolejne czyste konto.

Wojo666 | 28.10.2020 20:53

Bardzo dobry wynik na ciężkim terenie po niezłym meczu! Mendy 5 meczy 4 czyste konta, ile na taki wynik pracuje kępa?
Jorginho... jeżeli Lampard po tym meczu nie zauważy jak bardzo niepotrzebny jest ten gość, to chyba zacznę narzekać. Dnoo dna osiągnął jest beznadziejny w każdym meczu!
PS. Ciekawe co po tym meczy zatweetuje prezes Krasnodaru.

kuba0333 | 28.10.2020 20:57

Cieszy czyste konto, wynik lepszy niż gra, nie jestem pewien co do drugiego karnego dla Chelsea, ja bym go nie gwizdnął. Zostawiłbym tego Jorginho w tej Rosji i niech wraca na pieszo albo nie wraca, nawet nie chodzi już o niestrzelonego karnego, ale tak długo już mnie drażni jego gra, że za każdym razem jak go widzę to dostaję białej gorączki.

MarseilleFan | 28.10.2020 20:59

Lampard powinien wyciągnąć pozytywne wnioski po tym spotkaniu, bo gra była na prawde dobra. W drugiej połowie Krasnodar pozwalal sobie na więcej, ale od 70. minuty gdzie doszło do trzech zmian CHelsea dobiła rywala. Jaka jest różnica w porównaniu do ostatniego meczu? Z United w środku pola zagrali Jorginho i Kante, a oni nie potrafia rozgrywać. Między nimi a Havertzem czy Pulisicem była za duża dziura. Dzisiaj po raz drugi w tym sezonie widziałem zespoł z Londynu w ustawieniu 4-3-3, gdzie defensywnym pomocnikiem byl Jorginho (później Kante), a w środku pola w jednej lini grali Kovacic (->Mount) z Havertzem i wygladąło to dużo lepiej. Przestrzenie były lepiej zapelniane, można było grac w tzw. trójkatach. Chelsea panowała nad rozegraniem mimo, że Jorginho był dla mnie najgorszy z CHelsea, a Kai musi w aspekcie wyprowadzania piłki jeszcze się poprawić. Mam nadzieję, że CHelsea będzie grać tym systemem bo jest dużo przyjemniejszy dla oka i dużo skuteczniejszy.

Musze tez pochwalić Krasnodar bo jego zawodnicy dużo biegali, dobrze sie poruszali i ustawiali. Na pewno nie ułatwili dziś Londyńczykom zadania bo do 70 minuty grali na prawde dobrze. Potem sie wszystko posypał, bo Kante czyścił wszystkie ich ataki.

Mendy w bramce i dla Chelsea to już 3 lub 4 mecz z rzędu z czystym kontem, a ogólnie to Senegalczyk tylko raz skończył mecz gdzie musiał wyjmowac piłke z siatki. Gdzie są ci ekpserci, któzy uwazali że Chelsea traci bramki nie przez Kepe, a przez złą taktykę Lamaprda? Pewnie wyjdą robaki jak Londyńczykom powinie sie noga, typowe dla polskich cebulaków :)

Ronaldo324 | 28.10.2020 20:59

Wynik może sugerować spokojne zwycięstwo ale nie... Gra w ofensywie dalej jest beznadziejna a Lampard dalej utwierdza mnie w przekonaniu , że nie ma pomysłu na grę. Jorginho to padaczka w czystej postaci pod każdym względem. Werner w taktyce Franka jest bezużyteczny totalnie. Brak przypisanej pozycji mu na pewno nie pomoże. Na plus defensywa i bramkarz a w ofensywie Ziyech. Ja osobiście nie widzę tego za ciekawie w perspektywie przyszłych meczów.

che2002 | 28.10.2020 21:14

Wynik cieszy, ale gra z przodu juz nie do końca. Gra z mendym pokazuje ze w kepie byl największy problem.

Zbanowany | 28.10.2020 21:19

Jorginho to jest jakaś imitacja pomocnika, zero techniki, zero błyski, ****a totalne nic, i te śmieszne karne, Werner pokazał jak się bije jedenastki. Krasnodar dobry mecz.

FCHollywood | 28.10.2020 21:21

Zejście Jorginho kluczowe dla meczu. Ogromnie się ucieszyłem, gdy już gościa nie było na boisku i jeszcze bardziej, że nie będę widział jego wykonania karnego po raz kolejny w tym meczu.

Ostatnie spotkania Chelsea były dość niepokojące, ale może to zapowiedź czegoś lepszego na kolejne mecze. Byleby bez Włoskiego Brazylijczyka i coś z tego będzie.

BlueShadow | 28.10.2020 21:37

Redsik jak zwykle typ z kosmosu. A tu taki pogrom jak to zresztą wyczułem, pozdro

Simi1993 | 28.10.2020 21:51

Kto nie oglądał pewnie pomyśli że Chelsea wygrała gładko , ale to tylko pozory gdyż był to naprawdę trudny mecz dla The Blues , cieszy kolejne czyste konto .

BRUNO_18 | 28.10.2020 21:57

redsik jak obstawia u buka jak tutaj typuje, to stać go jedynie na piwo VIP z biedry

Wardogs | 28.10.2020 23:00

Żałuje ze praca nie pozwolila obejrzec spotkania, ale wygrana jak najbardziej cieszy.
Z odtworzenia chetnie zobacze, chociaz statystyki nie powalaja na kolanach

Po skrócie, który obejrzałem w trakcie przerwy meczu Utd vs Lipsk chyle czoła w kierunku Kepy, jednak da sie byc gorszym recznikiem :D
Bramka Odoi'a jak i Pulisica to bramkarskie rzemiosło :D

redsik | 29.10.2020 06:05

Ale wy prymitywni jesteście, dla mnie te dawanie typów to zabawa .  Nigdy nie przewidział przecież, że ktoś dostanie czerwona kartkę w 1 minucie i jego drużyna przegra 0-9, tak jak nie da się przewidzieć kto popełni indywidualny błąd. Obstawianie wyników to loteria

PS. Nie obstawiam u buka a jak widzę najbardziej w moje typy uderzają ludzie którzy sami nie typują haha