Werder bronił się do utraty tchu! Piłkarze Hoffenheim byli bezradni

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  25.10.2020 19:59

Bundesliga

W niedzielny wieczór na Weserstadion, Werder Brema mierzył się z Hoffenheim w ramach 5. kolejki Bundesligi. Worek z bramkami rozwiązał się bardzo szybko, jednak po przerwie tempo meczu zwolniło, a obie ekipy ostatecznie podzieliły się punktami 1:1 (1:1).

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla drużyny z Bremy. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 5. minucie. Na listę strzelców wpisał się Eggestein. Niemiec świetnie zamknął akcję zapoczątkowaną z prawej strony boiska i z bliska na wślizgu wpakował piłkę do siatki. Odpowiedź ze strony Hoffenheim przyszła szybko. Do remisu doprowadził Dennis Geiger. 22 - latek popisał się efektownym strzałem pod poprzeczkę. Golkiper Zielono-Białych nie miał większych szans z mocnym uderzeniem z pierwszej piłki i skapitulował. Od tego momentu podopieczni Hoenessa dyktowali warunki gry oraz byli bliscy wyjścia na prowadzenie.

Do przerwy utrzymał się remis, z kolei w drugiej połowie zawodnicy z Hoffenheim byli aktywniejsi pod polem karnym rywala. Werder zdecydował się na grę z kontry, a cała drużyna cofnęła się głęboko do defensywy. Momentami goście w ofensywie bili głową w mur. Dobrze zorgainozawny zespół z Bremy, niemal zamurował bramkę, utrzymując remis do ostatnich minut rywalizacji.