Duży cios dla Bayernu, poważne osłabienie

Alphonso Davies

Utalentowany obrońca Bayernu Monachium Alphonso Davies prawdopodobnie nie będzie mógł już wystąpić w tym roku. To konsekwencja kontuzji stawu skokowego, której doznał podczas sobotniego meczu 5. kolejki Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt, który zakończył się wysoką wygraną 5:0 Bawarczyków.

Davies urazu nabawił się już w drugiej minucie, bez kontaktu z przeciwnikiem. Piłkarz źle postawił nogę, w wyniku czego doznał skręcenia i nie był już w stanie kontynuować gry. W opuszczeniu murawy musieli mu pomóc członkowie sztabu medycznego mistrzów Niemiec. W miejsce Daviesa na boisku pojawił się Lucas Hernandez.

6-8 tygodni przerwy Daviesa

Podczas pomeczowej konferencji prasowej trener Bayernu Hansi Flick przekazał złe wiadomości w sprawie stanu zdrowia reprezentanta Kanady. Badania wykazały bowiem naderwanie jednego więzadła i zerwanie innego w prawej stopie. – Spodziewamy się przerwy od sześciu do ośmiu tygodni – powiedział szkoleniowiec bawarskiego zespołu.

Kontuzja Daviesa to poważny problem dla szkoleniowca mistrzów Niemiec, który w najbliższych tygodniach będzie miał mocno ograniczone pole manewru na pozycji lewego obrońcy. Do jego dyspozycji pozostawał będzie jedynie 24-letni Francuz Lucas Hernandez.

Davies w obecnym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wystąpił w ośmiu spotkaniach Bayernu. W pięciu z nich pojawiał się na murawie z ławki rezerwowych. 19-letni Kanadyjczyk był również bardzo ważnym zawodnikiem zespołu w poprzednim sezonie, podczas którego wystąpił w 29 meczach Bundesligi, zdobywając trzy gole i dokładając do tego cztery asysty.

Sobotnie spotkanie na Allianz Stadium zakończyło się wysoką wygraną Bayernu 5:0. Trzy bramki dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, a po jednym trafieniu dołożyli Leroy Sane i Jamal Musiala.