Lewandowski z kolejnym rekordem! Maszyna!

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski po fantastycznym poprzednim sezonie nie zamierza spoczywać na laurach. Reprezentant Polski, który ma już na swoim kilka rekordów niemieckiej Bundesligi, w sobotę zapisał na swoim koncie kolejny. Po zdobyciu trzech bramek w meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt został najskuteczniejszym zawodnikiem w historii niemieckiej ekstraklasy po 5. kolejkach. Lewandowski może się pochwalić niesamowitą liczbą 10 bramek na tym etapie rywalizacji.

Lewandowski w sobotnim spotkaniu 5. kolejki, które rozegrane zostało na Allianz Stadium, wystąpił od pierwszej minuty. Pierwsze trafienie na swoje konto zapisał już w 10. minucie płaskim strzałem z kilkunastu metrów, wykorzystując podanie Kingsleya Comana. Kilkanaście minut później podwyższył na 2:0 uderzeniem głową po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha z rzutu rożnego. Trzeciego gola zdobył w 60. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam po świetnym prostopadłym podaniu Douglasa Costy. Osiem minut później opuścił plac gry, na którym zastąpił go Eric Maxim Choupo-Moting. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Bayernu 5:0.

Po pięciu kolejkach Lewandowski ma na swoim koncie 10 trafień. Takim wynikiem na tym etapie rozgrywek nie mógł pochwalić się dotąd żaden zawodnik w historii Bundesligi. Co ciekawe, w poprzednim sezonie Polak taką zdobycz na swoim koncie miał po sześciu rozegranych meczach i również pozostaje to najlepszym wynikiem w historii ligi niemieckiej.

Lewandowski goni Fischera

Dzięki trzem strzelonym gol zrobił również kolejny krok w pogoni za drugim Klausem Fischerem w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi w historii. Lewandowski, który ma swoim koncie 246 trafień w 326 występach, traci do byłego zawodnika między innymi Schalke 04 Gelsenkirchen 22 bramki. Utrzymanie aktualnej skuteczności pozwoli reprezentantowi Polski dogonić Fischera jeszcze w tym sezonie. Klasyfikacji przewodzi Gerd Mueller, który w trakcie swojej kariery zdobył 365 bramek.