REKLAMA
REKLAMA

Mata: Cavani to niezwykły profesjonalista

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Sky Sports  |  23.10.2020 20:43
Mata: Cavani to niezwykły profesjonalista

Juan Mata  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Edinson Cavani rzutem na taśmę zasilił w trakcie ostatniej sesji transferowej szeregi Manchesteru United. Tymczasem Juan Mata w rozmowie na łamach podcastu "Pitch to Post Previev" przekonywał, że Urugwajczyk już zdążył zademonstrować swoje niezwykłe zaangażowanie na treningu.

Edinson Cavani może zadebiutować w koszulce Czerwonych Diabłów już w ten weekend, gdy Man Utd zmierzy się z Chelsea FC. Przypomnijmy, że start spotkania zaplanowany jest na 18:30.

- Edi trenuje już z zespołem, więc można zobaczyć jego niezwykle profesjonalne podejście do zawodu. Rozmawiałem z Anderem Herrerą, moim dobrym przyjacielem, zanim kontrakt z klubem podpisał Edinson, ponieważ oni też są dobrymi przyjaciółmi – oczywiście grali razem w PSG – i powiedział mi, że będzie dla nas solidnym wzmocnieniem - mówił Juan Mata.

- Od razu widać, że jest skupiony na grze i dawaniu z siebie wszystkiego dla zespołu. Mając tak wspaniałego napastnika z tak rekordową liczbą zdobytych bramek, możemy tylko zyskać. Wspaniale mieć kogoś takiego w zespole - przekonywał Hiszpan.

- Starałem się jak najlepiej pomóc mu w adaptacji, ale jestem pewny, że on tego nie potrzebuje, mogąc sobie poradzić na boisku, dzięki swojemu doświadczeniu. Jestem też pewny, że będzie dla nas bardzo przydatny - zaznaczył Mata.

Edinson Cavani trafił do ekipy z Old Trafford na zasadzie wolnego transferu. Piłkarzowi z końcem sezonu 2019/2020 wygasł kontrakt z Paris Saint-Germain, w którego barwach wygrał prawie wszystko, co było do wygrania. Reprezentant Urugwaju ma kontrakt ważny z Man Utd do końca czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy