Conte: Nie można tego porównać do poprzedniego sezonu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sport Italia  |  22.10.2020 08:45

Antonio Conte  |  fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów rozpoczął od remisu 2:2 na własnym stadionie z Borussią M'Gladbach. Szkoleniowiec włoskiego zespołu Antonio Conte był zadowolony z postawy swojej drużyny, mimo straty punktów.

Pierwsza połowa środowego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie Nerazzurri wyszli na prowadzeniu po strzale Romelu Lukaku, ale goście z Niemiec odpowiedzieli dwoma golami autorstwa Ramy'ego Bensabainiego i Jonasa Hofmanna. Inter zdołał jednak doprowadzić do wyrównania w ostatniej minucie meczu za sprawą Lukaku.

- Nie możemy porównywać tego meczu z remisem ze Slavią Praga w poprzedniej edycji. Tym razem stanęliśmy przed zespołem, który ma wielki potencjał, silnych i szybkich zawodników. Nie pamiętam interwencji Handanovicia, za to my tworzyliśmy wiele sytuacji. Nie mam nic do zarzucenia chłopaków, ale na pewno jest miejsce na poprawę, ponieważ co jakiś czas pojawiają się błędy, których musimy unikać - powiedział szkoleniowiec Interu w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Inter po raz kolejny poważnie osłabiony

W środowym meczu drużynie Interu nie mógł pomóc Achraf Hakimi, który na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania dowiedział się o uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa w organizmie. - Otrzymanie wiadomości o pozytywnym wyniku testu na kilka godzin przed meczem na pewno nie było łatwą sytuacją, ponieważ Hakimi aż do rana trenował regularnie i miał grać. Ale musisz zmierzyć się z tymi sytuacjami, trzymając głowę wysoko. Chłopaki zrobili to dobrze, drużyna dobrze zareagowała - mówił Conte.

Szkoleniowiec Nerazzurrich w kolejnym meczu nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. - Nie mogliśmy zrobić wiele z ławki. Była pierwsza zmiana Lautaro, potem wszedł Bastoni po przerwie spowodowanej koronawirusem i Brozović, który również odpoczywał. Nie mogliśmy skorzystać z Sensiego - kontynuował.

Lautaro Martinez na boisku zameldował się od początku drugiej połowy, zmieniając Alexisa Sancheza, który prawdopodobnie nabawił się kontuzji. - Będziemy musieli ocenić jego problem - dodał trener Nerazzurrich.