REKLAMA
REKLAMA

Lampard wyjaśnił powody włączenia Cecha do kadry Chelsea

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Sky Sports  |  21.10.2020 14:02
Lampard wyjaśnił powody włączenia Cecha do kadry Chelsea

Frank Lampard  |  fot. SPORT PICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Petr Cech został włączony do kadry meczowej Chelsea FC, co przykuło uwagę w mediach na Wyspach Brytyjskich. Menedżer The Blues Franka Lampard w jednej z wypowiedzi dla mediów zakomunikował, że była to strategia związana z zabezpieczeniem się na wypadek konsekwencji związanych z COVID-19.

Petr Cech to były reprezentant Czech, który w 2019 roku podjął decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery. Wygląda jednak na to, że czeski bramkarz dał się jednak namówić do powrotu do stołecznej drużyny.

38-latek wrócił do gry, co jednak nie powinno dziwić, mając na uwadze, że w wieku 39 lat Zlatan Ibrahimović nie tylko jest kluczową postacią w szeregach Rossonerich, ale też najskuteczniejszym napastnikiem w zespole. Skoro Szwed jako napastnik daje radę w Milanie, to tym bardziej nie powinno to sprawić kłopotu Cechowi, który ma wzmocnić obsadę bramkarzy.

- Mieliśmy wolne miejsce w kadrze na pozycji bramkarza. Mając na uwadze to, że w tym roku niczego nie można być pewny z powodu koronawirusa i ewentualnych izolacji, to podjęliśmy decyzję o dodaniu Petra do naszego składu - mówił opiekun Chelsea cytowany przez Sky Sports.

- Cech to wciąż stosunkowo młody człowiek. Zakończył piłkarską karierę, gdy mógł ją jeszcze spokojnie kontynuować. Trenuje dość regularnie, jest w formie. Nie jestem pewny tego, czy będziemy często korzystać z jego usług, ale wiemy na pewno, że lepiej mieć go w składzie, niż nie mieć uzupełnił Lampard.

Przypomnijmy, że Petr Cech to 124-krotny reprezentant Czech. W szeregach Chelsea zawodnik grał w latach 2004/20215. Z kolei karierę zakończył w Arsenalu FC.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

slv83 | 22.10.2020 17:38

No a jak pykam z synkiem w Fife15 to na bramce mamy Cecha a na ławce Courtoisa :) To były czasy:)bundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy