REKLAMA
REKLAMA

Premier League zaskoczyła Havertza. "To zupełnie inna liga"

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  10.10.2020 16:25
Premier League zaskoczyła Havertza. "To zupełnie inna liga"

Kai Havertz  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kai Havertz był bohaterem letniego okna transferowego. Utalentowany reprezentant Niemiec przeniósł się latem za 80 milionów euro z Bayeru Leverkusen do Chelsea. 21-latek, który na swoim koncie ma już pięć występów w zespole The Blues, podkreśla, że Premier League jest znacznie bardziej wymagająca od Bundesligi.

Havertz wystąpił we wszystkich czterech dotychczasowych spotkaniach Chelsea w Premier League, ale nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Skutecznością błysnął w meczu trzeciej rundy Carabao Cup, w którym Chelsea wysoko 6:0 pokonała Barnsley. Niemiecki pomocnik trzy razy trafił do bramki rywali.

- Początek był dla mnie trudny, bowiem Premier League to zupełnie inna liga. Jest bardziej intensywna i zauważyłem to już w pierwszych kilku spotkaniach - powiedział Havertz, cytowany przez oficjalną stronę klubu ze Stamford Bridge. - Intensywność pojedynków oraz biegania jest znacznie większa. To zupełnie inna liga, a mecze są bardzo wyczerpujące.

- Bundesliga nie jest gorsza, ale zauważyłem różnice. Wydaje mi się, że nie ma tu przeciętnych i słabych zawodników. Wszyscy są na bardzo wysokim poziomie - mówił pomocnik The Blues.

- Hattrick była dla mnie dobry. Początek nie był dla mnie łatwy, ponieważ trenowałem z drużyną tylko przez pięć czy sześć dni, a potem zagrałem pierwszy mecz. Był to również bardzo duży krok dla mnie, aby zostawić rodzinę i znajome otoczenie. Oczywiście potrzebny jest czas, aby wszystko poukładać - kontynuował reprezentant Niemiec.

Cierpliwy Havertz czeka na szansę w reprezentacji


Aktualnie Havertz przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec, która przygotowuje się do meczów Ligi Narodów z Ukrainą i Szwajcarią. Piłkarz w drużynie narodowej debiutował we wrześniu 2018 roku, ale od tamtej pory rozegrał tylko osiem spotkań w drużynie prowadzonej przez Joachima Loewa. Utalentowany pomocnik pozostaje jednak spokojny i jest przekonany, że wywalczy sobie miejsce składzie.

- W ciągu dwóch lat nie rozegrałem zbyt wielu spotkań w drużynie narodowej, ale nadal jestem stosunkowo młody. Mamy przed sobą wiele spotkań i dlatego do tej pory pozostawałem spokojny. Mam wystarczająco dużo wiary w siebie, aby walczyć o miejsce w reprezentacji - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

slv83 | 11.10.2020 09:10

Jak Timo wróci na "9" worek z asystami i bramkami się otworzy.

The__Normal__On | 11.10.2020 11:52

A co on myślał, że do ekstrasraki się przenosi??

Karbaron1 | 11.10.2020 17:23

Przecież Chlop nie powiedział że coś go zaskoczylo, tylko ze to zupełnie inna liga. Sianie fermentu tutaj to norma

bundes | 13.10.2020 19:38

Karbaron jak tam Sancho w MU, widziałeś już przełom bo dogadał się każdy poza klubami ;-) i śmiałeś się z jakiejś wieży widokowej.bundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy