REKLAMA
REKLAMA

Trenerzy o Lewym. "Bayern wygrał tylko dzięki niemu"

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Fcbayern.com  |  04.10.2020 23:17
Trenerzy o Lewym. "Bayern wygrał tylko dzięki niemu"

Hansi Flick  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Ogromnych emocji dostarczyli w niedzielę zespoły Bayernu Monachium i Herthy Berlin. Ogromny wkład miał w to Robert Lewandowski, który zdobył wszystkie cztery gole dla mistrzów Niemiec w wygranym 4:3 meczu. Po końcowym gwizdku sędziego głos na temat spotkania i wyczynu reprezentanta Polski zabrali trenerzy obu zespołów - Hansi Flick i Bruno Labbadia.

Unikalne umiejętności


Szkoleniowiec Bayernu zdaje sobie sprawę, że w kadrze swojej drużyny ma ogromny skarb. - Robert Lewandowski pokazał, że mając takie szanse, może zdobyć cztery bramki. Robert jest absolutnie superstrzelcem. Ważne jest dla mnie, że wnosi do gry drużyny również inne elementy niż bramki, a także pracuje w defensywie. Jestem z niego bardzo zadowolony. Jego umiejętności są unikalne - mówił Hansi Flick podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Wyczyn Roberta Lewandowskiego nieco przyćmił postawę mistrzów Niemiec w defensywie. Bawarczycy po raz kolejny pozwolili rywalom na zdobycie kilku bramek. - Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności. Nie jest łatwo zawodnikom, ponieważ nie wszyscy są gotowi na 100 procent. Wiemy, że w defensywie możemy lepiej współpracować jako zespół i wywierać większą presję na przeciwnika. To co mnie cieszy to 100-procentowa mentalność zespołu. Jest w nim absolutna wola zwycięstwa. Po przerwie na mecze reprezentacji będzie czas na pokazanie pięknego futbolu, który wszyscy kochamy - dodał Flick.

Labbadia: Bayern wygrał dzięki Lewandowskiemu


Trener Herthy Berlin Bruno Labbadia uważa, że jego drużyna nie zasłużyła na porażkę z Bayernem i nie ma wątpliwości, że gospodarze wygrali tylko dzięki umiejętnościom Roberta Lewandowskiego.

- Nie jest nam dziś łatwo, ponieważ jesteśmy głęboko rozczarowani, że nie zdobyliśmy ani jednego punkty. Zasłużyliśmy na to, zespół ciężko pracował i nie zawiódł, gdy przegrywaliśmy 0:2 - mówił Labbadia. - Straciliśmy łatwe bramki, co było szczególnie bolesne, ponieważ Bayern nie miał dziś zbyt wielu okazji, ale ostatecznie wygrał mecz dzięki indywidualnej jakości Roberta Lewandowskiego. Musimy się z tym pogodzić, ale szkoda, bo mogliśmy osiągnąć więcej - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy