RB Lipsk wyraźnie lepsze od Schalke

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Gracze RB Lipsk (w ramach potyczki Bundesligi) wygrali z piłkarzami Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 (3:0). Dzięki tej wiktorii podopieczni Nagelsmanna awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Jak na razie piłkarze tej ekipy mają siedem oczek. Górnicy są na ostatniej pozycji (w tym sezonie same porażki).

Co działo się w tym spotkaniu? Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami, ale długo kazali czekać na pierwsze trafienie w tej potyczce. W 31. minucie pomógł im Bozdogan. Zawodnik Schalke próbował zażegnać niebezpieczeństwu, ale nie udało mu się i finalnie skierował piłkę do własnej siatki.

Potem worek z bramkami się rozwiązał, a podopieczni Nagelsmanna prowadzili do przerwy już trzema trafieniami. W 35. minucie Nkunku fantastycznie zacentrował do Angelino, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem

W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy zawodnicy RB Lipsk zdobyli trzeciego gola. Tym razem z lewej strony pola karnego dośrodkował Halstenberg, a pięknym strzałem całą akcję zakończył Orban.

W 54. minucie zrehabilitować mógł się Bozdogan, ale dobrze interweniował golkiper gospodarzy. W odpowiedzi szansę miał Olmo, ale przestrzelił.

W 58. minucie powinno być 4:0 dla podopiecznych Nagelsmanna. Dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Mukiele. W 66. minucie Ronnow skutecznie obronił uderzenie Nkunku z wolnego.

W 80. minucie zawodnicy z Lipska prowadzili już czterema golami. Z rzutu karnego nie pomylił się bowiem Halstenberg. Golkiper S04 co prawda wyczuł jego intencje, ale nie zdołał odbić piłki do boku.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze pewnie pokonali swoich rywali różnicą czterech trafień.