Carabao Cup: Tottenham w ćwierćfinale

Jose Mournho

Tottenham Hotspur w meczu 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej okazał się lepszy od Chelsea FC. The Spurs po serii rzutów karnych wygrali 5:4. W trakcie 90 minut rywalizacji miał miejsce rezultat 1:1.

Tottenham Hotspur i piłkarze The Blues przystępowali do swojej potyczki, chcąc odreagować rozczarowujące remisy w Premier League z minionego weekendu. Zawodnicy Kogutów ostatnio zremisowali 1:1 z Newcastle. Z kolei Chelsea podzieliła się punktami z West Bromwich Albion.

O ile gospodarze do swojej batalii podeszli w eksperymentalnym zestawieniu, to Frank Lampard postawił na jedne ze swoich najmocniejszych ogniw, chociaż Kai Havertz i Tammy Abraham zaczęli zawody na ławce rezerwowych. W wyjściowym składzie zawody zaczął natomiast Timo Werner, który liczył na swoje premierowe trafienie w Chelsea.

Premierowy gol Wernera, spięcie między Mourinho a Lampardem

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji warte odnotowania były dwie sprawy. Pierwsza dotyczyła tego, że reprezentant Niemiec Timo Werner w 19. minucie wpisał się na listę strzelców, oddając celny strzał sprzed pola karnego. Tym samym na przerwę The Blues mogli schodzić w lepszych nastrojach.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że byli starzy dobrzy znajomi, czyli Jose Mourinho i Anglik Frank Lampard wymienili kilka ostrych słów przy linii bocznej w trakcie pierwszej połowy. Szczególnie aktywny był Portugalczyk, ale opiekun gości nie pozostawał mu dłużny, przedstawiając swoje argumenty na pretensje Mourinho.

The Spurs z awansem!

W drugiej odsłonie widowisko mogło się podobać jeszcze bardziej niż w pierwszej części gry. Swoje sytuacje mieli Callum Hudos-Odoi po stronie gości i Harry Kane po stronie The Spurs. W każdym razie kolejne trafienie miało miejsce dopiero w 83. minucie, gdy gola strzelił Erik Lamela. Tym samym rzuty karne musiały rozstrzygnąć losy rywalizacji.

Konkurs “jedenastek” wygrali zawodnicy Tottenhamu, gdyż swojej próby nie wykorzystał Mason Mount. Jednocześnie to ekipa Mourinho wywalczyła awans do ćwierćfinału. Swój kolejny mecz ekipa Mourinho zagra już w czwartek z Maccabi Haifa FC w eliminacjach do Ligi Europy. Z kolei Chelsea w sobotę zmierzy się z Crystal Palace.