REKLAMA
REKLAMA

Karius następcą Gikiewicza

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Fc-union-berlin.de  |  28.09.2020 19:13
Karius następcą Gikiewicza

Loris Karius  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Loris Karius został w poniedziałek nowym bramkarzem Unionu Berlin. Do niemieckiego zespołu przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu z Liverpoolu. W Unionie ma zastąpić Rafała Gikiewicza, który latem przeszedł do Augsburga.

- Sprowadzenie Lorisa Kariusa oznacza, że zapewniliśmy sobie bramkarza z dużym doświadczeniem. Jego mocne strony są dobrze znane, dlatego cieszymy się, ponieważ z naszej perspektywy mamy bardzo dobrze obsadzoną pozycję. Dla Lorisa jest to również kolejna okazja do występów w Bundeslidze w stabilnym środowisku - powiedział Oliver Ruhnert, dyrektor berlińskiego klubu.

Powrót po latach


Karius wraca do niemieckiej ekstraklasy po czteroletniej przerwie. Z Bundesligą pożegnał się w 2016 roku przenosząc się z FSV Mainz do Liverpoolu. W lidze niemieckiej wystąpił dotychczas 91 razy. Ostatnie cztery lata spędził w zespole The Reds i tureckim Besiktasie Stambuł, w którym występował na zasadzie wypożyczenia.

- Nie mogę doczekać się nowej szansy w Berlinie i cieszę się, że znów będę grał w Bundeslidze. Union jest specjalnym klubem, który zasługuje na duży szacunek, nie tylko z powodu awansu do Bundesligi. Chciałbym odegrać swoją rolę w tym pozytywnym rozwoju i przyczynić się do osiągnięcia najważniejszego celu, jakim jest pozostanie w Bundeslidze - powiedział Karius, cytowany przez oficjalną stronę klubu.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

Wardogs | 28.09.2020 20:47

Raczej Union łata dziure..
Bo watpie by Karius w polowie dal tyle co Giki Unionowi.

Juz tu nie chodzi o umiejetnosci bramkarskie
A to jak Giki potrafi wydrzec ryja na swoich kolegów z druzyny.

Union ma to szczescie ze sa zespoły w Bundeslidze ktora graja wieksza kaszane od nich jak Mainz czy Schalke..

Szmuggi | 29.09.2020 07:12

Chyba ostatnia szansa Kariusa na uratowanie kariery. W Liverpoolu jest niestety spalony i póki nie zacznie grać jak Neuer to nie ma szans nawet na rezerwowego.bundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy