REKLAMA
REKLAMA

Mainz zwolniło trenera

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Mainz05.de  |  28.09.2020 18:36
Mainz zwolniło trenera

Bundesliga

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kolejny klub Bundesligi zdecydował się na zwolnienie szkoleniowca. Zespołu FSV Mainz nie poprowadzi już Achim Beierlorzer. Trener stracił pracę po dwóch ligowych porażkach z rzędu, ale wpływ na decyzję klubu zapewne miał również niedawny strajk zawodników.

Drużyna z Moguncji nowy sezon 2020/21 rozpoczęła od dwóch porażek. W pierwszej kolejce przegrała 1:3 na wyjeździe z RB Lipsk, natomiast w ostatni weekend wysoko 1:4 uległa na własnym stadionie beniaminkowi VfB Stuttgart.

Gorący tydzień w FSV Mainz


Ostatni tydzień był w Moguncji bardzo burzliwy. Piłkarze Mainz w środę rozpoczęli strajk, sprzeciwiając się decyzji o przesunięciu do zespołu rezerw Adama Szalaia. W czwartek co prawda wrócili do zajęć, ale w sobotnim meczu ze Stuttgartem zaprezentowali się z fatalnej strony.

- Wspólnie bardzo intensywnie przyjrzeliśmy się naszej sytuacji sportowej i zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy dać drużynie nowy impuls w krótkim czasie i dalszej perspektywie. Rezultatem tej bardzo otwartej i szczerej rozmowy jest to, że my jako klub nie będziemy kontynuować naszej współpracy z Achimem Beierlorzerem - powiedział Rouven Schroeder, dyrektor sportowy Mainz, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Mainz poinformowało również, że drużynę do końca obecnego sezonu poprowadzi Jan-Moritz Lichte, który w ostatnim czasie pełnił funkcję asystenta Beierlorzera. Z klubem z Moguncji związany jest od 2017 roku.

Drugi trener stracił pracę


Achim Beierlorzer jest drugim trenerem, który stracił pracę w trakcie dopiero co rozpoczętego sezonu 2020/21 Bundesligi. W niedzielę o rozstaniu z Davidem Wagnerem zdecydowali przedstawiciele Schalke 04 Gelsenkirchen, które nie wygrało żadnego z 18 ostatnich spotkań.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

Asgaard | 28.09.2020 20:01

ciekawe kogo zatrudnia

radrif | 29.09.2020 02:36

Mam nadzieję, że kogoś z naszej młodzieżówki. Podobno prowadzone są już negocjacje z Ante Covicem i nie napawa mnie to optymizmem. Aż się dziwię, że nasz dyrektor sportowy nie poleciał razem z AB.

Tak swoją drogą strajk w meczu ze Stuttgartem to nie była moim zdaniem zbyt mądra decyzja drużyny, ale chyba niestety konieczna, żeby trener wyleciał. Fakt, że zawodnicy polubili post na insta o zwolnieniu Beierlorzera chyba wiele mówi...

Asgaard | 29.09.2020 19:01

jak dla mnie sytuacja jest niejasna..
skoro poszlo o pieniadze to co trener winny? choc najprawdopodobniej po prostu nie znam sytuacji do konca. Niemniej jednak to jest wlasnie zalosne, ze mozna grac na zwolnienie trenera.. co sie porobilo z ta pilka..

radrif | 29.09.2020 23:51

Zaległe wypłaty to była przyczyna podana na samym początku.
Później oficjalnie powiedziano, że Szalai został odsunięty od składu ze względów sportowych. Dziwny powód biorąc pod uwagę, że brał udział w przygotowaniach do sezonu i grał także w meczu pucharowym.

Obstawiam, że cała ta akcja miała miejsce ponieważ Szalai powątpiewał w umiejętności trenerskie Beierlorzera. Braki w komunikacji AB z resztą drużyny były widoczne, zwłaszcza w zeszłym sezonie kiedy niektórzy zawodnicy narzekali na brak taktyki od trenera na mecz. W takim wypadku gra na zwolnienie miałaby jakiś sens, co nie zmienia faktu, że jest to, jak powiedziałeś, żałosne.

radrif | 29.09.2020 23:54

*zwłaszcza pod koniec zeszłego sezonubundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy