Podział punktów we Freiburgu

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Piłkarze Wolfsburga poczekają jeszcze na premierowe zwycięstwo w nowym sezonie 1. Bundesligi. W niedzielę w meczu drugiej serii gier zremisowali na boisku Freiburga 1:1.

W roli faworytów do tego pojedynku podchodzili gospodarze, którzy na inaugurację wygrali mecz na boisku Stuttgartu 3:2. Piłkarze Wolfsburga też mieli jednak powody do optymizmu. Zwłaszcza, że w eliminacjach Europa League awansowali do kolejnej rundy, pokonując 2:0 ukraińską Desnę.

Wilki, które na inaugurację podzieliły się punktami z Bayerem Leverkusen, nie weszły zbyt dobrze w niedzielny mecz. W 11. minucie prowadzenie objął Freiburg. Do siatki trafił głową po wcześniejszej wrzutce Vincenzo Grifo Nils Petersen.

Zasłużony podział punktów

Goście z Wolfsburga mieli swoje sytuacje i dopięli swego tuż przed przerwą. W 42. minucie z rzutu wolnego do siatki trafił Josip Brekalo. Piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od muru, czym zupełnie zmyliła bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron mecz na swoją korzyść mogli zarówno goście, jak i gospodarze. Wolfsburg był bliski strzelenia gola w 65. minucie, gdy z dystansu przymierzał Renato Steffen. Kapitalną interwencją popisał się wówczas bramkarz Freiburga. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym remisem.