REKLAMA
REKLAMA

Alaba oczekuje kroci w Bayernie. Trudne rozmowy ws. nowego kontraktu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bulinews.com  |  10.09.2020 14:37
Alaba oczekuje kroci w Bayernie. Trudne rozmowy ws. nowego kontraktu

David Alaba  |  fot. Karol Cichoń

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
David Alaba wciąż nie parafował nowej umowy z Bayernem Monachium. Austriak według najnowszych doniesień mediów żąda nowego kontraktu z klubem z Bawarii, którego łączna wartość przez pięć lat miałaby wynieść 125 milionów euro.

David Alaba według doniesień Kickera domaga się pięcioletniej umowy, dzięki której za sezon zawodnik miałby inkasować 25 milionów euro. Nie jest tajemnicą, że mistrzowie Niemiec chcą zatrzymać zawodnika, ale wciąż do żadnego porozumienia nie doszło.

Oczekiwania ogromnej pensji


Na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że według doniesień niemieckiego Bildu reprezentant Austrii otrzymał propozycję 11 milionów euro na sezon plus sześć milionów euro w formie bonusów. Sam zawodnik oczekuje natomiast apanaży na poziomie 20 milionów euro na start za sezon plus premie.

W czwartkowym wydaniu magazynu Kicker prezes Bayernu Herbert Hainer dał do zrozumienia, że nikt ze strony zawodnika nie kontaktował się z klubem. Ponadto przedstawiciel władz mistrzów Niemiec zakomunikował, że propozycja przedstawiona zawodnikowi przez Bayern jest uczciwa i atrakcyjna.

Dodajmy, że Alaba ma kontrakt ważny z monachijską ekipą do końca czerwca 2021 roku. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na 65 milionów euro.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

MikeMike | 10.09.2020 15:15

Alaba jest koniecznie do zatrzymania, obrońca klasy światowej, ważny punkt Bayernu. Obecnie Bayern najlepszy na świecie, dla Austriaka nie ma więc lepszej alternatywy.

FCHollywood | 10.09.2020 20:31

Oczywiście, że są alternatywy. On obecnie gra na środku obrony. Alaba i środek obrony... No nie jest to dla niego doskonałe miejsce. Gość z ofensywnymi zapędami na ŚO, to jak dla mnie pomyłka, no ale Bayern miał z tą obroną trochę problemów.

To gdzie ma grać, skoro nie na ŚO? LO pozwala rozwijać skrzydła ofensywne, ale teraz rządzi tam Davies i nikt go nie ustawi gdziekolwiek indziej, w teorii wyżej na LP, ale tam Sane i Coman, to jak. Ja mam do niego zastrzeżenia w kwestiach obrony. Teoretycznie może grać przed obroną, a może i się podwiesić za napadem.

Ogólnie gość jest uniwersalny, ale ten lewy bok obrony był jego miejscem doskonałym, ale przyszły te transfery na jego pozycję młodzik z Kanady i rekord transferowy.

Bayern chce go zatrzymać, bo on jest ich wychowankiem, symbolem.

Dobrze jak zostanie z mojego punktu widzenia, czy też dla dobra klubu. Z kolei według mnie lepszą opcją dla niego samego jest odejście. Takiego piłkarza chciałby praktycznie każdy.

Rockwell | 10.09.2020 21:54

Piłkarz świetny, ale 20 mln plus bonusy?! Oby nie. To nie w stylu Bayernu a jak zaczną oferować kontrakty z piekła rodem to skończą jak Barcelona. Bez złośliwości.

Asgaard | 12.09.2020 09:21

Trzeba się zgodzić z FCHollywood
Według mnie takze Alaba na SO to pomyłka.bundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy