REKLAMA
REKLAMA

Holender wzmocnił Freiburg

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: scfreiburg.com  |  03.09.2020 21:34
Holender wzmocnił Freiburg

Bundesliga

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Rok temu Spartak Moskwa zapłacił za niego 16 milionów euro, dziś dołączył na zasadzie wypożyczenia do niemieckiego Freiburga. Swoją karierę na boiskach niemieckiej Bundesligi kontynuował będzie holenderski pomocnik, Guus Til.

22-letni Til jest wychowankiem AZ Alkmaar, w barwach którego w 2016 roku zadebiutował na boiskach Eredivisie. Od tamtej pory rozegrał w holenderskim zespole 96 spotkań, zdobywając 28 bramek i notując dwanaście asyst. W marcu 2018 roku otrzymał szansę debiutu w reprezentacji Holandii przeciwko Portugalii, ale był to jego jedyny jak dotąd występ w drużynie narodowej.

16 milionów euro


Latem ubiegłego roku Holender zdecydował się na przenosiny do Rosji. Spartak Moskwa zdecydował się na wyłożenie za niego 16 milionów euro. W jego barwach rozegrał 21 spotkań w rosyjskiej ekstraklasie, zdobywając dwa gole i dokładając do tego trzy asysty. Trzy z tych występów zaliczył w obecnym sezonie.

Ofensywny styl gry


Gus Til, który teraz zdecydował się na przenosiny do Freiburga, jest przekonany, że stać go na odniesienie sukcesu w niemieckim zespole. - Słyszałem od wielu osób, że Freiburg jest bardzo rodzinnym klubem i cieszę się, że mogę być jego częścią. W Bundeslidze jest wysokie tempo, co pasuje do mojego stylu gry. Nie musiałem więc długo zastanawiać się nad przyjęciem tej oferty - powiedział Til, cytowany przez oficjalną stronę klubu.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy