REKLAMA
REKLAMA

Gumny oficjalnie w Bundeslidze!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.pl  |  02.09.2020 19:21
Gumny oficjalnie w Bundeslidze!

Piłkarze Lecha Poznań  |  fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
FC Augsburg oficjalnie poinformował o sfinalizowaniu transferu Roberta Gumnego. Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał z niemieckim klubem pięcioletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Gumny do Augsburga przenosi się na zasadzie definitywnego transferu z Lecha Poznań. Choć oba kluby nie zdecydowały się na ujawnienie szczegółów finansowych transferu, mówi się, że na konto Kolejorza trafią około trzy miliony euro.

- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać Roberta Gumnego, młodego i bardzo utalentowanego prawego obrońcę. Jesteśmy przekonani, że pomoże nam osiągnąć nasze cele w najbliższych latach - powiedział dyrektor sportowy Augsburga, Stefan Reuter, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Gumny: Szansa na sprawdzenie się w Bundeslidze


22-letni Gumny jest wychowankiem Kolejorza, w którym spędził praktycznie całą dotychczasową karierę, z półroczną przerwą na wypożyczenie do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na boiskach polskiej ekstraklasy rozegrał 84 spotkania, zdobywając dwie bramki i dokładając do tego sześć asyst. Teraz prawy obrońca spróbuje swoich sił na niemieckich boiskach.

- Cieszę się, że Augsburg daje mi szansę na sprawdzenie się w Bundeslidze. Cieszę się z tego nowego wyzwania i dobrymi występami chciałbym odwdzięczyć się za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. To dla mnie duży krok w mojej karierze - stwierdził utalentowany obrońca.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy