REKLAMA
REKLAMA

Reinier: Nie chcę być drugim Kaką

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bvb.de  |  27.08.2020 08:14
Reinier: Nie chcę być drugim Kaką

Kibice Borussii Dortmund  |  fot. ASInfo

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Zawodnikiem Borussii Dortmund przez dwa najbliższe sezony będzie utalentowany Brazylijczyk, Reinier. Do niemieckiego zespołu dołączył na zasadzie wypożyczenia z Realu Madryt. W wywiadzie udzielonym klubowej telewizji odpowiadał na pytania dotyczące między innymi porównań z Kaką oraz decyzji o przenosinach na Signal Iduna Park.

Reinier nazywany drugim Kaką


18-latek jest przez wielu ekspertów porównywany do swojego bardziej znanego rodaka, Kaki. Sam Reinier, choć schlebiają mu takie głosy i wzoruje się na byłym reprezentancie Brazylii, chce być przede wszystkim sobą.

- Kaka to gracz, na którym chcę się wzorować. Nie chcę być jednak drugim Kaką, chcę być Reinierem. Podoba mi się szybka gra, krótkie podania. Lubię pomagać kolegom z drużyny w uzyskaniu dobrej sytuacji lub samemu sfinalizować akcję - powiedział utalentowany Brazylijczyk w wywiadzie udzielonym klubem telewizji.

- Porównania do Kaki nie nakładają na mnie presji. Chcę pokazać moją piłkę. Oczywiście miło być porównywanym do takiego zawodnika, ale chcę pokazać, jakim ja jestem piłkarzem - dodał nowy nabytek Borussii Dortmund.

Reinier: Nie zastanawiałem się dwa razy


Reinier w Dortmundzie spędzi dwa najbliższe lata. Czas ten chce poświęcić nie tylko na piłkarski rozwój, ale również osobisty.

- Moja rodzina i ja mogliśmy zostać w Hiszpanii. Ale kiedy pojawiła się opcja BVB, nie musieliśmy się dwa razy zastanawiać. Borussia jest znana z dalszego rozwoju zawodników. Kiedy pojawiła się ta opcja, wiedzieliśmy, że to dobry wybór - mówił Reinier.

- Chcę rozwijać się jako zawodnik i uczyć się nowych rzeczy. Chcę również rozwijać się jako człowiek, uczyć się angielskiego i niemieckiego. To ważne dla mojej przyszłości. Chcę odnosić sukcesy w klubie, w miarę możliwości zdobywać tytuły i sprawiać wiele przyjemności kibicom - dodał Brazylijczyk.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco