REKLAMA
REKLAMA

Davies: Spełniły się moje marzenia

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: BT Sport  |  24.08.2020 00:03
Davies: Spełniły się moje marzenia

Piłka Liga Mistrzów  |  fot. adidas

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W trakcie sezonu 2019/2020 mocnym punktem Bayernu Monachium, był Alphonso Davies. Nie będzie żadnym nadużyciem stwierdzenie, że Kanadyjczyk był największym objawieniem w szeregach ekipy z Niemiec. Po zakończeniu finału Ligi Mistrzów piłkarz Bayernu nie krył radości po triumfie nad Paris Saint-Germain.

17-krotny reprezentant Kanady trafił do teamu z Bawarii w styczniu 2019 roku. Zawodnik kosztował 10 milionów euro Bayern. Do niemieckiej ekipy piłkarz trafił z Vancouver Whitecaps FC.

- Czuję się naprawdę dobrze. Urzeczywistniło się wszystko, o czym marzyłem jako dziecko, gdy chciałem przyjechać do Europy i wygrać Ligę Mistrzów ze wspaniałym klubem, takim jak Bayern. Ten sukces to zasługa całej drużyny - mówił Gnabry w rozmowie z BT Sports.

Davies: Nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania


- Tym, co udało mi się osiągnąć, chce natchnąć ludzi. Moje życie pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Można osiągnąć wszystko, co tylko się chce. Cieszę się niezwykle z tego, że jestem tutaj z medalem Ligi Mistrzów na szyi i trofeum obok mnie - kontynuował zawodnik.

- Wiemy, że legendy zdobyły ten tytuł wcześniej, więc jako młody dzieciak, który przychodzi do takiego klubu jak Bayern, chcesz kontynuować te tradycje. Wszyscy młodzi piłkarze w takim klubie są głodni zdobywania trofeów, bo są świadomi tego, jak robili to ich idole w przeszłości - podsumował Davies.

Odnotujmy, że Bayern wygrał Puchar Europy w niedzielny wieczór po raz szósty w historii. Monachijska ekipa wygrała najważniejsze klubowe rozgrywki na Starym Kontynencie w sezonach: 1973–74, 1974–75, 1975–76, 2000–01, 2012–13, 2019–20.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy