REKLAMA
REKLAMA

Piszczek rezygnuje z funkcji wicekapitana w BVB

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bulinews.com  |  16.08.2020 13:52
Piszczek rezygnuje z funkcji wicekapitana w BVB

Łukasz Piszczek  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Łukasz Piszczek oficjalnie zrezygnował z funkcji wicekapitana w Borussii Dortmund. Były reprezentant Polski poinformował o swojej decyzji w oświadczeniu opublikowany na łamach oficjalnej strony internetowej klubu z Bundesligi.

Polski piłkarz dał też do zrozumienia, że kampania 2020/2021 będzie jego ostatnią w zawodowej piłce nożnej. Przypomnijmy, że 35-latek w maju tego parafował nowy kontrakt z Borussią, który obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

- Sezon 2020/2021 będzie moim ostatnim w zawodowej piłce nożne - oznajmił Piszczek w komunikacie na łamach oficjalnej witryny internetowej ekipy z Dortmundu.

Piszczek kończy pewien rozdział w swojej karierze


- Chcę cieszyć się tym rokiem tak bardzo, jak tylko potrafię. Zawsze uwielbiałem brać odpowiedzialność, prowadząc zespół wraz z kilkoma kolegami w ciągu ostatnich kilku lat - zarówno w radzie zespołu, jak i jako wicekapitan - kontynuował Polak.

- Teraz chciałbym odegrać równie aktywną rolę w kształtowaniu zmian zespołu i pomaganiu innym w większym zaangażowaniu. Z tego powodu zdecydowałem się ustąpić z roli wicekapitana, a także zrezygnować z miejsca w radzie drużyny. W każdym razie nadal będę pomagać, bo wiem, że moja opinia jest ceniona w szatni - uzupełnił Piszczek.

Doświadczony obrońca przeszedł do BVB z Herthy BSC w 2010 roku. W ekipie z siedzibą na Signal Iduna Park polski zawodnik wystąpił łącznie w 363 meczach, w których strzelił 18 goli, notując też 64 asysty. W szeregach Borussii polski piłkarz wygrał dwa razy mistrzostwo Bundesligi, dwukrotnie sięgał po Puchar Niemiec i trzy razy wygrywał Superpuchar Niemiec.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy