REKLAMA
REKLAMA

Kownacki zarażony wirusem COVID-19

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bild  |  15.08.2020 16:11
Kownacki zarażony wirusem COVID-19

Dawid Kownacki  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Fortuna Duesseldorf za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała, że dwóch zawodników tego klubu miało pozytywne wyniki na obecność wirusa COVID-19. Jednym z tych piłkarza jest Dawid Kownacki, podało niemiecki Bild. Odnotujmy, że tuż po tym, jak informacja ujrzała światło dzienne, cała drużyna została oddelegowana na kwarantannę.

Lokalny wydział zdrowia został natychmiast poinformowany o dwóch przypadkach zakażenia nieszczęsnym patogenem w szeregach ekipy z zaplecza niemieckiej ekstraklasy i nakazał całemu zespołowi, a także trenerowi i zespołowi funkcjonalnemu poddanie się kwarantannie w domu do odwołania.

Kwarantanna dla wszystkich w klubie, przygotowania wstrzymane


Dwa pozytywne wyniki testów w szeregach klubu z 2. Bundesligi miały miejsce po meczu kontrolnym z TSV Meerbusch. Dwóch zawodników z pozytywnymi testami zostało natychmiast odizolowanych od reszty zespołu.

W związku z tym, że dwa piłkarze z wynikami pozytywnymi na wirus COVID-19 brali oni udział w poprzednich dniach w treningach z resztą drużyny, a także w meczu sparingowym, to wydział zdrowia miasta Duesseldorf nakazał poddanie się kwarantannie przez cały zespół sztab szkoleniowy i pozostałych członków klubu.

Dodajmy, że oprócz Kownackiego w kadrze Fortuny jest jeszcze dwóch innych Polaków, czyli Adam Bodzek i Jakub Piotrowski.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy