LE: Inter lepszy od Bayeru, Nerazzurri w półfinale

Romelu Lukaku

Inter Mediolan w meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy pokonał 2:1 Bayer Leverkusen, dzięki czemu awansował do półfinału rozgrywek. W 1/2 finału piłkarze Nerazzurrich zmierzą się ze zwycięzcą starcia Szachtar Donieck – FC Basel.

Batalia z udziałem przedstawicieli Bundesligi i Serie A była jedną z najbardziej wyróżniających się spośród wszystkich par 1/8 finału rozgrywek. W roli faworyta do swojego starcia przystępowali piłkarze Nerazzurrich, ale Aptekarze mieli nadzieję, że w związku z tym, że spotkania “Final Eight” rozgrywane są na niebieskich obiektach, to mogą pokusić się o niespodziankę.

Od pierwszych spotkania rozgrywanego na stadionie w Düsseldorfie byliśmy świadkami żywego meczu, w którym żadna z ekip nie chciała złożyć broni. Wynik rywalizacji został otwarty w 15. minucie, gdy Nicolo Barella oddał strzał sprzed pola karnego.

Mediolańczycy jednak jednym golem się nie zadowolili, szukając kolejnych trafień. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo w 21. minucie bramkę na 2:0 dla Czarno-niebieskich zdobył Romelu Lukaku, wykorzystując podanie od Ashleya Younga.

Co prawda w 25. minucie kontaktowego gola dla Bayeru strzelił Kai Havertz, wykańczając koronkowo rozegraną akcję teamu z Bundesligi. To jednak było wszystko, na co było stać ekipę z Bundesligi w pierwszej połowie, więc na przerwę w lepszych nastrojach udali się wicemistrzowie Serie A.

Po zmianie stron okazję na podwyższenie prowadzenia mieli Alexis Sanchez i Victor Sanchez, ale żadnemu z wymienionych nie udało się skierować piłki do siatki. Ostatecznie do końca zawodów rezultat nie uległ już zmianie, więc w kolejnej rundzie Ligi Europy znaleźli się mediolańczycy.