Wygrana Bayernu w próbie generalnej przed LM

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.pl  |  31.07.2020 18:15

Robert Lewandowski  |  fot. Grzegorz Wajda

Bayern Monachium ma już za sobą próbę generalną przed rywalizacją w Lidze Mistrzów. W rozegranym w piątkowe popołudnie sparingowym spotkaniu, podopieczni Hansiego Flicka skromnie 1:0 pokonali Olympique Marsylia.

Szkoleniowiec bawarskiego zespołu od pierwszej minuty desygnował do gry najlepszą jedenastkę, z Robertem Lewandowskim na czele. W przerwie wprowadził na boisko czterech zawodników, którzy również liczą się w walce o podstawowy skład. Pozostali piłkarze, którzy rozpoczęli spotkanie, otrzymali nieco więcej czasu na zaprezentowanie swojej formy.

Jedyna, jak się okazało, bramka piątkowego spotkania padła w 19. minucie. Wówczas do bramki strzeżonej przez Steve'a Mandandę trafił Serge Gnabry.

Dla bawarskiego zespołu był to ostatni sprawdzian przed czekającą go rywalizacją w Lidze Mistrzów. 8 sierpnia mistrzów Niemiec czeka rewanżowy pojedynek 1/8 finału z londyńską Chelsea. Podopieczni Hansiego Flicka będą w tym spotkaniu bronić pokaźnej zaliczki, z pierwszego, wygranego 3:0 meczu w Londynie.

Bayern Monachium - Olympique Marsylia 1:0 (1:0)
1:0 Gnabry 19'

Bayern: Neuer (61' Ulreich ) - Kimmich (61' Odriozola), Boateng (61.Süle), Alaba (46' Hernandez), Davies (61' Arrey-Mbi) - Thiago (61' Martínez), Goretzka (46' Tolisso) - Gnabry (61' Cuisance), Müller (46' Coutinho), Perisić (46' Coman) - Lewandowski (74' Zirkzee)

Marsylia:

Komentarze | 2 komentarze

MarseilleFan | 31.07.2020 21:38

Przegrać 1-0 z najlepiej obecnie grającą drużyną w Europie i głównym faworytem do wygrania LM to żaden wstyd, tym bardziej, że Bayern nie dawno zakończył sezon i jest w dobrej formie kondycyjnej, a zawodnicy Marsylii dopiero rozpoczynają przygotowania (choć był to już dla nich 4 sparing). Jeśli chodzi o grę obronną i zaangażowanie to było ok. Gorzej z przodu. Kilka kontrataków poszło, ale brakowało wykończenia, a momentami nawet strzału. Mimo wszystko jak będa grac z takim zębem w LM to punkty tym najlepszym można urwać. Mandanda dziś najlepszy. To jest fenomen. Zdecydowanie najlepszy francuski bramkarz, no ale dlaczego gra Lloris to już ostatnio wielu dziennikarzy francuskich tłumaczyło. Alvaro miał dobre pierwsze pół roku, a po kontuzji prezentuje chyba ten poziom z hiszpańskich boisk. Dzisiaj Coman to pewnie miałby trudniej minąć pachołek niż jego. Balerdi dostał pół godziny i zagrał na prawdę bardzo dobrze. Świetny technicznie, ale tez kilka ofiarnych interwencji. Niech potwierdzi to w następnych sparingach to posadzi Hiszpana na ławce.

W Bayernie bardzo groźny Kimmich (dzisiaj na prawej obronie). Robert słabo, prawie niewidoczny. Gnabry pieknie nawinął przy golu Alvaro, choć jego to pewnie byle Kowalski z okręgówki by robił. Thiago... nie wiem jak można się zachwycać tym zawodnikiem. Gość psuł tyle podań, że Bayern zyska jak sprzeda go komus nawet za 20 mln. Alaba i Davies to mega kozaki.

FCHollywood | 31.07.2020 23:20

Niedawno? Ostatnia kolejka Bundesligi była ponad miesiąc temu. Wprawdzie Bayern grał jeszcze finał pucharu w pierwszą sobotę lipca, ale to wciąż nie jest niedawno. Z drugiej strony co powiedzieć o OM, która grała na poważnie na początku marca.

Bayern ma ten komfort, że po ponad miesięcznej przerwie ich pierwszym spotkaniem będzie 1/8, a nie od razu ćwierćfinał. To pomoże poczuć atmosferę, mecz o stawkę i mają niezły margines błędu.