REKLAMA
REKLAMA

Stuttgart wykupił bramkarza

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  28.07.2020 19:53
Stuttgart wykupił bramkarza

Kibice VfB Stuttgart  |  fot. Paweł Kot

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Gregor Kobel pozostanie numerem jeden w bramce VfB Stuttgart. Beniaminek Bundesligi poinformował we wtorek o sfinalizowaniu definitywnego transferu 22-letniego bramkarza.

Kobel z powodzeniem bronił barw Stuttgartu w ostatnim sezonie na zasadzie rocznego wypożyczenia z Hoffenheim. Na boiskach drugiej Bundesligi wystąpił w 31 meczach i miał duży wkład w wywalczenie przez drużynę awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Teraz władze Stuttgartu zdecydowały się na jego wykupienie i według nieoficjalnych informacji wyłożyły na ten cel cztery miliony euro. Sam Kobel związał się z klubem umową do 30 czerwca 2024 roku.

- Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować ten transfer. Tym samym rozpoczniemy nowy sezon ze sprawdzoną obsadą pozycji bramkarza. Gregor imponująco potwierdził swoje zalety w ostatnim sezonie i w znacznym stopniu przyczynił się do naszego awansu - powiedział dyrektor sportowy VfB Stuttgart Sven Mislintat, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Kobel: Mogę się tutaj rozwijać


Zadowolenia z pozostania w Stuttgarcie nie kryje również sam Gregor Kobel. - Zawsze podkreślałem, że bardzo dobrze czuję się w VfB i w zespole, że mogę się tutaj bardzo dobrze rozwijać i dlatego chciałbym zostać tutaj na dłużej. Więc jestem bardzo szczęśliwy, że teraz wszystko zostało sfinalizowane. Chciałbym za to podziękować osobom odpowiedzialnym w VfB i TSG Hoffenheim - mówił utalentowany bramkarz.

- W ubiegłym sezonie zrealizowaliśmy ważny cel w postaci awansu. Teraz stoimy przed wielkim wyzwaniem, jakim jest utrzymanie się w Bundeslidze. Tak jak w poprzednim sezonie, chcę odegrać w tym swoją rolę - dodał Kobel.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy