REKLAMA
REKLAMA

Upamecano porozumiał się z RB Lipsk

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SportBuzzer.de  |  27.07.2020 12:55
Upamecano porozumiał się z RB Lipsk

Dayot Upamecano  |  fot. Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Dayot Upamecano doszedł do porozumienia z RB Lipsk w sprawie warunków nowego kontraktu. Do podpisania umowy powinno dojść w najbliższym czasie - informuje Sportbuzzer.

Obecna umowa utalentowanego francuskiego obrońcy obowiązuje do czerwca 2021 roku. Tym samym przedstawiciele niemieckiego klubu latem mieliby ostatnią szansę na zarobek ze sprzedaży Upamecano. Zdawali sobie z tego sprawę, ale jednocześnie prowadzili rozmowy z otoczeniem piłkarza w sprawie podpisania nowego kontraktu.

Wszystko wskazuje na to, że obie strony uzyskały porozumienie i piłkarz wkrótce złoży podpis pod nową umową. Oznacza to również, że w przyszłym sezonie nadal będzie występował w zespole prowadzonym przez Juliana Nagelsmanna.

Upamecano nie mógł również narzekać na brak zainteresowania ze strony innych klubów. Środkowy obrońca był łączony między innymi z Arsenalem i Chelsea.

Przed rokiem w podobnej sytuacji znajdował się Timo Werner, który ostatecznie podpisał z klubem nową umowę, w której znalazła się klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 53 milionów euro. W tym roku na jej aktywowanie zdecydowała się londyńska Chelsea, której Niemiec będzie zawodnikiem od nowego sezonu.

Pewny punkty RB Lipsk


Upamecano, który do zespołu z Lipska dołączył w styczniu 2017 roku z Red Bull Salzburg, jest obecnie pewnym punktem drużyny. W ostatnim sezonie Francuz rozegrał łącznie 36 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Od momentu dołączenia do niemieckiej drużyny zaliczył już 111 występów.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy