REKLAMA
REKLAMA

Reus: Potrzebujemy idealnego sezonu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bulinews.com  |  18.07.2020 11:47
Reus: Potrzebujemy idealnego sezonu

Marco Reus  |  fot. Paweł Kot

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kapitan Borussii Dortmund Marco Reus wierzy, że jego drużynę stać na zdobycie mistrzostwa Niemiec. Wskazuje jednak, że potrzebuje do tego "idealnego sezonu".

Borussia Dortmund na mistrzowski tytuł czeka od 2012 roku. Od tamtej pory ligową rywalizację zdominował Bayern Monachium, który osiem razy z rzędu kończył zmagania o mistrzostwo Niemiec na pierwszym miejscu.

- Oczywiście moim głównym celem jest zdobycie mistrzostwa z BVB - powiedział Reus w wywiadzie udzielonym klubowej telewizji. - Dla mnie osobiście i dla zespołu ważne jest, aby dobrze się bawić, ponieważ nie osiągniesz wiele, jeśli nie będziesz dobrze się bawił. Wytrzymałość, determinacja w treningu, motywacja i tak dalej, ale ważne jest również to, abyś lubił być w szatni każdego dnia - kontynuował.

Czego brakuje Borussii do zdetronizowania Bayernu Monachium? - Brakuje niewiele. Jest wiele spekulacji, z tego czy z tamtego powodu, ale w zasadzie trzeba mieć idealny sezon. W ubiegłym roku mieliśmy niemal idealny sezon, w tym... Nie powiedziałbym, że tak było, ponieważ przed Świętami Bożego Narodzenia było zbyt wiele spotkań, w których straciliśmy punkty: Paderborn, Eintracht, Freiburg - mówił Reus.

Reus: Musimy wygrywać w Monachium


- Ważne jest, aby wygrać mecze z Bayernem Monachium, ponieważ są naszymi głównymi rywalami. To jest to, co zrobi różnicę, i to zrobiło różnicę w ostatnich latach. Dobrze wyglądaliśmy w meczach u siebie, poza tym sezonem, w którym przegraliśmy, ale musimy również zacząć wygrywać wyjazdowe spotkania w Monachium. Wtedy zwiększymy swoje szanse na zdobycie tytułu. Najważniejsze według mnie jest uzyskanie konsekwencji w naszych występach i uzyskiwanych wynikach. Jeśli to zrobimy, wygramy ligę - dodał doświadczony zawodnik Borussii Dortmund.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy