REKLAMA
REKLAMA

Lewandowski piłkarzem sezonu w Bundeslidze

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.com  |  26.06.2020 16:21
Lewandowski piłkarzem sezonu w Bundeslidze

Robert Lewandowski  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Nie mogło być innego rozstrzygnięcia. Robert Lewandowski został najlepszym zawodnikiem Bundesligi w sezonie 2019/20.

Reprezentant Polski, który osiem razy sięgał po nagrodę dla piłkarza miesiąca, w plebiscycie wyprzedził Jadona Sancho z Borussii Dortmund oraz Kaia Havertza z Bayeru Leverkusen.

Rekordzista Lewandowski


31-letni napastnik Bayernu Monachium ma za sobą doskonały sezon, w którym pobił kilka rekordów. Stał się między innymi pierwszym zawodnikiem w historii Bundesligi, który wpisywał się na listę strzelców w jedenastu kolejnych spotkaniach.

Ostatnio został także rekordzistą pod względem ilości zdobytych bramek przez obcokrajowca w jednym sezonie Bundesligi. W 30 dotychczasowych występach, na listę strzelców wpisywał się aż 33 razy. Swój wynik będzie mógł jeszcze poprawić w sobotę, kiedy Bayern w meczu ostatniej kolejki zmierzy się z Wolfsburgiem.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

xxBANGxx | 26.06.2020 17:27

To było oczywiste, Lewandowski rozgrywa najlepszy sezon w karierze. A jeśli Bayern zdobędzie w tym sezonie LM, a sam Lewy utrzyma formę do końca roku... to na poważnie powalczy o Złotą Piłkę. I tego mu życzę, to by było coś.bundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy