REKLAMA
REKLAMA

Borussia potwierdziła transfer reprezentanta Belgii

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bvb.de  |  25.06.2020 18:22
Borussia potwierdziła transfer reprezentanta Belgii

Kibice Borussii Dortmund  |  fot. ASInfo

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Thomas Meunier od 1 lipca będzie zawodnikiem Borussii Dortmund. Klub z Signal Iduna Park oficjalnie poinformował o podpisaniu kontraktu z reprezentantem Belgii, który do tej pory bronił barw Paris Saint-Germain.

28-letni Meunier do BVB przeniesie się na zasadzie wolnego transferu, bowiem 30 czerwca wygasa jego obecna umowa z mistrzami Francji. Z klubem z Dortmundu związał się kontraktem do 30 czerwca 2024 roku.

- Thomas Meunier jest zawodnikiem, który od dawna potwierdza swoje umiejętności na najwyższym poziomie, w tym w Lidze Mistrzów i drużynie narodowej. Jego doświadczenie da nam wiele dobrego - powiedział dyrektor sportowy klubu Michael Zorc, cytowany przez oficjalną stronę Borussii.

Meunier: Atmosfera na stadionie wpłynęła na moją decyzję


Sam piłkarz również nie kryje zadowolenia z podpisania umowy z Borussią Dortmund, w której o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z byłym reprezentantem Polski Łukaszem Piszczkiem.

- Borussia Dortmund gra dokładnie taką piłką, jaką ja chcę grać: ekscytującą, autentyczną i naturalną. BVB znane jest ze swoich entuzjastycznych kibiców, a atmosfera podczas meczu z PSG na Signal Iduna Park wpłynęła na moją decyzję. Jestem ambitny i chcę zdobywać tytułu, tak jak to robiłem w Brugii i Paryżu - powiedział Meunier.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

waldir10 | 26.06.2020 07:27

"rywalizować będzie z Piszczkiem"?... eee.. on chyba wejdzie na prawe wahadło, w miejsce Hakimi'ego (czyli tak jak Meunier gra w reprezentacji), a nie na półprawy środek - który swoją drogą z całym szacunkiem i podziwem dla Piszczka w obecnie dobrej formie, od przyszłego sezonu powinien być powoli odświerzany bo w maju 2021 Polak będzie się żegnał z Iduna Park.bundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy