REKLAMA
REKLAMA

RB Lipsk postawił ultimatum Upamecano

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bild  |  09.06.2020 13:35
RB Lipsk postawił ultimatum Upamecano

Dayot Upamecano  |  fot. Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Dayot Upamecano otrzymał ultimatum od sterników RB Lipsk, czytamy na łamach niemieckiego Bildu. Wypowiedzi w tej sprawie udzielił dyrektor generalny ekipy z Saksonii w osobie Olivera Mintzlaffa.

Obecna umowa 21-latka z Lipskiem obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Tym samym przedstawiciel Bundesligi nie chce podejmować ryzyka, że zawodnik może rozstać się z klubem na zasadzie wolnego transferu.

- Upa jest dla nas niezwykle ważnym zawodnikiem i jednym z najbardziej poszukiwanych talentów na swojej pozycji - powiedział przedstawiciel Die Roten Bulen w rozmowie z Bildem.

Francuz z dwoma możliwościami wyboru


- Jedną z rzeczy, które możemy zapewnić, jest to, że doskonale rozumiemy piłkarza i jego agenta, ale nie będziemy chcieli dopuścić do tego, aby zawodnik rozstał się z nami za darmo. Nie możemy sobie na to pozwolić jako klub - zaznaczył Mintzlaff.

- W związku z tym Dayo ma dwie opcje: albo podpisze umowę, albo odejdzie. Jestem absolutnie pewien, że stosunkowo szybko dowiemy się, jaką decyzję podejmie - skwitował działacz klubu z Lipska.

Według informacji niemieckich mediów Upamecano ma wpisaną w swojej umowie klauzulę odstępnego, wynoszącą 60 milionów, która wygasa 30 czerwca. Klub z Niemiec podobno cały czas ma nadzieję na parafowanie z zawodnikiem nowej umowy. Chociaż aktualnie rozmowy między obiema stronami w tej kwestii nie są prowadzone.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Maciejus_ManUtd | 09.06.2020 19:13

Sprzedać Pogbe i dawac to go na obronę do Harrego. Za Pogbe wszedłby może Van De Beek i po sprawie.bundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy