Wolfsburg pokonuje Werder!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  07.06.2020 15:24

Bundesliga

W jednym z niedzielnych spotkań 30. kolejki Bundesligi Wolfsburg pokonał na wyjeździe 1:0 Werder Brema. Goście dzięki tej wygranej wrócili na 6. miejsce. Werder pozostał w strefie spadkowej.

15. w tabeli Werder Brema podejmował na Weserstadion VFL Wolfsburg. Bremeńczycy znajdowali się w strefie spadkowej, więc każdy następny mecz był dla nich bardzo ważny. W przypadku wygranej mieliby już tylko 2 punkty straty do pozycji gwarantującej utrzymanie. Natomiast walczący o europejskie puchary Wolfsburg nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów.

Od pierwszych minut meczu było widać, że gracze Werderu grają z dużym zaangażowaniem. Większe posiadanie piłki mieli goście, ale to gospodarze stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. Dobrą szansę na zdobycie gola miał między innymi Sargent, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę. Bliski zdobycia gola był też Osako, jednak uderzenie Japończyka obronił Casteels.

W drugiej połowie Wolfsburg ponownie był częściej przy piłce, jednak nie przynosiło to korzyści w postaci prowadzenia. Dopiero w 82. minucie akcje prawą stroną boiska przeprowadził Mbabu. Szwajcar podał do Klausa, który dograł piłkę na głowę Weghorsta. Napastnik gości wykorzystał złe ustawienie obrońców i uderzeniem głową w lewy róg bramki dał swojej drużynie prowadzenie. Do końca meczu wynik nie zmienił się.

W 31. kolejce Werder Brema rozegra bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w lidze. Bremeńczycy zmierzą się na wyjeździe z Paderborn. Natomiast na Volkswagen-Arena dojdzie do meczu drużyn rywalizujących o występy w Lidze Europy. Wolfsburg zagra u siebie z Freiburgiem.