REKLAMA
REKLAMA

Florian Wirtz najmłodszym zawodnikiem w historii Bayeru

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  18.05.2020 19:53
Florian Wirtz najmłodszym zawodnikiem w historii Bayeru

Bundesliga

Freebet 60zł bez depozytu z kodem GOAL
W wyjściowym składzie Bayeru Leverkusen na poniedziałkowe spotkanie Bundesligi z Werderem Brema pojawił się Florian Wirtz. Nie byłoby to nic szczególnego, gdyby nie fakt, że pozwoli mu to zostać najmłodszym piłkarzem w historii Bayeru Leverkusen.

Florian Wirtz na początku tego miesiąca (dokładnie 5 maja) obchodził dopiero siedemnaste urodziny. W poniedziałek otrzyma szansę debiutu w pierwszym zespole Bayeru Leverkusen i od razu wybiegnie na boisko w podstawowym składzie.

Dotychczas piłkarz miał jedynie okazję występować w młodzieżowych zespołach Bayeru do lat 17 i do lat 19. W ostatnim czasie regularnie trenował z pierwszym zespołem prowadzonym przez Petera Bosza i zrobił duże wrażenie na szkoleniowcu.

Wirtz trzecim najmłodszym piłkarzem w historii Bundesligi


Wirtz wybiegając na boisku stanie najmłodszym zawodnikiem w historii Bayeru Leverkusen, który wystąpi w meczu Bundesligi. Dotychczas takim mianem mógł określać się 20-letni obecnie Kai Havertz, który debiutował w wieku 17 lat i 126 dni.

To jednak nie wszystko. Florian Wirtz stanie się również trzecim najmłodszym piłkarzem w historii Bundesligi. W młodszym wieku debiutowali dotychczas jedynie Nuri Sahin w 2015 roku (16 lat, 11 miesięcy, 1 dzień - Borussia Dortmund) i Yann Aurel Bisseck w 2017 roku (16 lat, 11 miesięcy, 28 dni - FC Koeln).
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco