REKLAMA
REKLAMA

Dynamo Drezno na kwarantannie. Problemy 2. Bundesligi

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Kicker  |  10.05.2020 09:34
Dynamo Drezno na kwarantannie. Problemy 2. Bundesligi

Piłki w siatce  |  fot. Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Cały zespół niemieckiego drugoligowca Dynama Drezno został skierowany na 14-dniową kwarantannę, po tym jak po przeprowadzeniu badań odnotowano dwa nowe przypadki koronawirusa. Będzie miało to swoje konsekwencje dla wznowienia rozgrywek 2. Bundesligi - informuje Kicker.

Już po pierwszych testach, które zostały przeprowadzone około tydzień temu, jeden z zawodników Dynama uzyskał pozytywny wynik i od 3 maja pozostaje w kwarantannie. 4 maja została przeprowadzona druga seria testów, podczas których nie wykryto żadnego innego przypadku z pozytywnym wynikiem.

Teraz drużyna przeszła następne badania, które niespodziewanie dały dwa pozytywne wyniki. W związku z tym, drezdeński urząd ds. zdrowia zdecydował w sobotę, że cała drużyna i jej sztab musi zostać poddany 14-dniowej kwarantannie.

Dynamo nie wznowi rozgrywek zgodnie z planem


Decyzja ta jest jednoznaczna z tym, że Dynamo Drezno nie będzie mogło wznowić rozgrywek 2. Bundesligi zgodnie z planem. 17 maja drużyna miała zagrać na wyjeździe z Hannoverem 96.

- W ciągu ostatnich kilku tygodni włożyliśmy ogromny wysiłek, zarówno pod względem personalnym, jak i logistycznym, w ścisłe wdrożenie wszystkich zaleconych środków medycznych i higienicznych. Jesteśmy w kontakcie z właściwym organem ds. zdrowia oraz DFL, aby koordynować wszystkie dalsze kroki. Faktem jest, że nie będziemy w stanie trenować ani rozgrywać meczów przez następne 14 dni - powiedział Ralf Minge, dyrektor sportowy Dynama Drezno.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy