REKLAMA
REKLAMA

DFL podjęła decyzję. Bundesliga wraca 15 maja!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sport Bild / Kicker  |  06.05.2020 21:26
DFL podjęła decyzję. Bundesliga wraca 15 maja!

Robert Lewandowski  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Komitet Wykonawczy Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL) podjął decyzję o wznowieniu rozgrywek pierwszej i drugiej Bundesligi 15 maja - informuje Sport Bild. DFL przekazało już w tej sprawie informację wszystkim klubom.

W środę niemieckie władze krajowe dały "zielone światło" na powrót Bundesligi w drugiej połowie maja, pozostawiając jednocześnie władzom ligi wolną rękę w podjęciu decyzji o dokładnym terminie.

Powrót rozgrywek Bundesligi i 2. Bundesligi


Początkowo wydawało się, że decyzja w sprawie daty wznowienia rywalizacji zapadnie podczas zwołanego na czwartek walnego zgromadzenia, z udziałem przedstawicieli klubów. Sport Bild informuje jednak, że władze Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL) zdecydowały, że rozgrywki ruszą 15 maja i przekazały w środę wieczorem klubom oficjalną informację w tej sprawie.

- Po rozważeniu wszystkich argumentów, Komitet Wykonawczy DFL zdecydował dziś w liście okólnym o wznowieniu gry w Bundeslidze i 2. Bundeslidze od 15 maja 2020 roku - powiedział, cytowany przez Kickera, szef DFL Christian Seifert.

Jak informuje Kicker, rozgrywki Bundesligimiałyby zostać wznowione od 26. kolejki, przed której rozpoczęciem rywalizacja została zawieszona.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy