REKLAMA
REKLAMA

Media: Niemiecki rząd dał zielone światło na wznowienie Bundesligi

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  05.05.2020 09:49
Media: Niemiecki rząd dał zielone światło na wznowienie Bundesligi

Robert Lewandowski  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Według doniesień niemieckich mediów władze landów i władze krajowe osiągnęły porozumienia w sprawie wznowienia rozgrywek Bundesligi. Niemiecka ekstraklasa miałby tym samym wrócić do rywalizacji 15 maja.

W środę kanclerz Angela Merkel ma dać zielone światło na powrót niemieckiej ekstraklasy do gry. Reuter sugeruje, że  rozgrywki miałby zostać wznowione w trzecim weekendzie maja.

Pewne jest, że do końca sezonu 2019/2020 spotkania w Niemczech rozgrywane będą bez udziału kibiców. Protokół związany z restartem Bundesligi liczy 41 stron, w którym zapisanych jest szereg zaleceń dotyczących środków ostrożności, a także rozwiązania problemu w przypadku wykrycia zachorowania na COVID-19 u piłkarza.

Bundesliga wróci do gry 15 maja?


Najważniejszym elementem protokołu jest zapis związany z tym, że nawet w przypadku zachorowania piłkarza, czy trenera, liga będzie kontynuowana. Tym samym Bundesligi chce podążać drogą związaną z tym, aby nauczyć się żyć z koronawirusem.

Jeśli zawodnik, trener, fizjoterapeuta, asystent, sędzia lub inna osoba z pozytywną diagnozą na obecność nieszczęsnego patogenu nie wykazuje objawów, zostanie poddana kwarantannie przez dwa tygodnie, przechodząc w jej trakcie treningi w domu.

Odnotujmy, że Bundesliga ma do swojej dyspozycji 20 000 testów na koronawirusa na dziewięć meczów ligowych oraz  spotkania Pucharu Niemiec (półfinały i finał). W trakcie meczów piłkarskich w Niemczech na terenie stadionu będzie mogło być maksymalnie 299 osób (zawodników, trenerów, pracowników, ochroniarzy, dziennikarzy). 98 z tych osób będzie na boisku lub w jego okolicy.

Osoby pracujące na boisku lub w jego okolicy w trakcie meczów w Niemczech:

- sędziowie: 5
- zawodnicy na boisku: 22
- rezerwowi: 18
- personel pomocniczy: 20
- personel sprzątający: 3
- fotografowie: 3
- personel pielęgniarski: 4
- personel bezpieczeństwa: 4
- VAR i TV: 15
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

majkelballack | 05.05.2020 10:47

I bardzo dobrze.Nie to co bojaźliwi Francuzi.

StaszekOczko | 05.05.2020 17:15

I tak wiadomo kto będzie tam zwycięzca :) Niemcy i Włochy to powinni przyznać mistrza od razu a reszta niech gra o 2.miejsce , ligi całkowicie pozbawione emocji .bundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy