REKLAMA
REKLAMA

Trzy osoby z FC Koeln zakażone koronawirusem

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  01.05.2020 21:14
Trzy osoby z FC Koeln zakażone koronawirusem

Bundesliga

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Trzy osoby związane z FC Koeln uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie - poinformował w piątek niemiecki klub. Treningi drużyny będą jednak kontynuowane.

W czwartek klub zarządził przeprowadzenie testów wszystkim zawodnikom pierwszego zespołu, członków sztabu szkoleniowego oraz personelowi. U trzech osób test dał wynik dodatni. Osoby te, które jak informuje FC Koeln nie wykazują żadnych objawów, poddane zostaną 14-dniowej kwarantannie domowej. Klub nie zdecydował się na ujawnienie nazwisk tych osób.

Klub w oficjalnym komunikacie poinformował również, że treningi zespołu będą kontynuowane zgodnie z planem, przy zachowaniu środków higieny i kontroli zakażeń, które obowiązują od 6 kwietnia podczas treningów grupowych. Warunkiem tego jest dalsze badanie odpowiedniej grupy ludzi, co określa protokół medyczny.

- Teraz widzimy w codziennym życiu, że nasza koncepcja rozpoznaje i zmniejsza ryzyko na wczesnym etapie. Zawsze będziemy w ścisłym kontakcie z właściwymi organami ds. zdrowia i ekspertami medycznymi. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej koncepcji możemy umożliwić zawodnikom wykonywanie zawodu z najlepszą możliwą ochroną przed infekcją - powiedział prof. dr med. Tim Meyer, dyrektor medyczny Instytutu Sportu i Medycyny Prewencyjnej na Uniwersytecie Saary.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy