REKLAMA
REKLAMA

Bundesliga musi poczekać. DFL kontynuuje pracę nad wznowieniem sezonu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  30.04.2020 19:01
Bundesliga musi poczekać. DFL kontynuuje pracę nad wznowieniem sezonu

Bundesliga

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Zgodnie z zapowiedziami, decyzja o wznowieniu rozgrywek Bundesligi została odłożona w czasie. Niemiecki kluby muszą się uzbroić w cierpliwość i czekać na wyraźny sygnał i zgodę ze strony niemieckich polityków.

Władze niemieckiej ligi w optymistycznym planie zakładały, że sezon będzie mógł zostać wznowiony 9 maja. Wiadomo już, że będzie to niemożliwe. Uchwała w tej sprawie, pozwalająca na powrót do rozgrywek, nie została podjęta podczas czwartkowego spotkania kanclerz Angeli Merkel z premierami 16 krajów związkowych.

Ewentualne decyzje w tej sprawie mogą zapaść najwcześniej w przyszłym tygodniu, podczas kolejnego, zaplanowanego na 6 maja spotkania. Oznacza to, że rywalizacja w niemieckiej ekstraklasie będzie mogła zostać wznowiona najwcześniej w drugiej połowie maja.

DFL i kluby kontynuują pracę nad wznowieniem sezonu w maju


"DFL oczywiście przyjmuje do wiadomości, że dzisiaj nie podjęto żadnej decyzji o wznowieniu rozgrywek Bundesligi i 2. Bundesligi. Zgodnie z poprzednią koncepcją medyczno-organizacyjną, DFL i kluby nadal będą pracować nad kontynuacją sezonu w maju" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez DFL w tej sprawie.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy