REKLAMA
REKLAMA

Toprak problemem dla Werderu?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Kicker  |  26.04.2020 17:44
Toprak problemem dla Werderu?

Kibice Borussii Dortmund  |  fot. ASInfo

Freebet 60zł bez depozytu z kodem GOAL
Ömer Toprak latem ubiegłego roku przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z Borussii Dortmund do Werderu Brema. W umowie transferowej pojawił się zapis zobowiązujący klub z Weserstadion do wykupienia piłkarza w przypadku utrzymania się w Bundeslidze - informuje Kicker.

Aktualnie drużyna Werderu zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, z czterema punktami straty do bezpiecznej lokaty. Pożegnanie się z Bundesligą byłoby tragedią dla Werderu, ale jak się okazuje również utrzymanie może przysporzyć kłopotów klubowi w Bremy.

Wówczas Werder byłby zobowiązany do wykupienia za pięć milionów euro Topraka z Borussii Dortmund, a kontrakt samego piłkarza zostałby przedłużony o dwa lata. Biorąc pod uwagę możliwe kłopoty finansowe klubu z powodu pandemii koronawirusa, nie jest to najlepsza wiadomość dla władz Werderu.

Niewykluczone jednak, że Borussia w takim przypadku pójdzie na ustępstwa. Otwarte drzwi w tej kwestii pozostawił Hans-Joachim Watzke: - Spadek dla Werderu byłby tragedią, więc trzymam kciuku, żeby tak się nie stało. Porozmawiamy o wszystkim innym, kiedy przyjdzie na to czas.

W grę wchodziłoby umorzenie lub przynajmniej uzgodnienie płatności ratalnej, co pozwoliłoby Werderwoi uniknąć nadmiernego krótkoterminowego obciążenia finansowego.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco