REKLAMA
REKLAMA

Rummenigge: Czekamy na decyzję rządu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Corriere dello Sport  |  09.04.2020 11:46
Rummenigge: Czekamy na decyzję rządu

Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM  |  fot. Przemysław Mamczak

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Dyrektor generalny Bayernu Monachium w osobie Karla-Heinza Rummenigge twierdzi, że rozgrywki ligowe muszą zostać wznowione, a wpływ na to mają mieć kwestie sportowe i ekonomiczne. Ekipa z Bawarii jest aktualnie liderem rozgrywek.

Przypomnijmy, że Bayern w poniedziałek wznowił treningi, przygotowując się już powoli do startu rozgrywek Bundesligi, co ma mieć miejsce według medialnych doniesień w maju.

- Przez trzy dni piłkarze trenowali w małych grupach, przestrzegając wszystkich zasad zdrowotnych zdrowotnych - powiedział niemiecki działacz w rozmowie z Corriere dello Sport.

- Wznowienie rozgrywek 9 maja jest jedną z opcji w Niemczech, ale decyzja w tym aspekcie podobnie jak we Włoszech jest w części uzależniona od decyzji polityków - dodał Rummenigge.

- Musimy wrócić na boisko z dwóch powodów: sportowego, z przypisanym tytułem, spadków i miejsc do pucharów; i ekonomicznego, ponieważ prawa telewizyjne mają duży wpływ na przychody klubów - zaznaczył Niemiec.

- Czekamy na zgodę rządu - skwitował 64-latek.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

FCHollywood | 09.04.2020 13:59

Zrobią ligę do czerwca i będą w gazie na LM, a reszta to w czerwcu może wróci do treningów. Trochę dysproporcja. LM dla Bayernu? Czy może Lipsk?bundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy