REKLAMA
REKLAMA

Piłkarze Bayernu zgodzili się na obniżenie wynagrodzeń

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  24.03.2020 18:26
Piłkarze Bayernu zgodzili się na obniżenie wynagrodzeń

Robert Lewandowski  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Piłkarze Bayernu Monachium zgodzili się na obniżenie o 20 procent swoich zarobków w związku z aktualną sytuacją i zawieszeniem rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa - informuje Sky Germany.

W ten sposób chcą wesprzeć także innych pracowników klubu w trakcie tego okresu.

Wcześniej niektórzy piłkarze Bayernu indywidualnie zareagowali na obecną sytuację. Reprezentant Polski Robert Lewandowski poinformował w weekend o przekazaniu wraz ze swoją żoną kwoty miliona euro na walkę z chorobą.

Joshua Kimmich i Leon Goretzka w międzyczasie założyli fundusz pod nazwą We Kick Corona. Każdy z nich przekazał na niego 500 tysięcy euro z własnych środków. Obecnie na koncie funduszu znajduje się już 2,5 miliona euro.

- Każdy może pomóc, zarówno mały jak i duży. Tylko jeśli będziemy teraz razem, okażemy rozsądek i odpowiedzialność i będziemy dla siebie nawzajem, możemy wyjść z tego kryzysu - powiedział Kimmich.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

MikeMike | 24.03.2020 20:32

super pomysł, wielki szacun dla tych piłkarzy

FCHollywood | 24.03.2020 21:31

Pomysł zrealizowany już długi czas temu przez inne drużyny. Ogólnie w Niemczech fajnie reagują Ci sportowi celebryci.bundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy