REKLAMA
REKLAMA

Watzke przeciwko funduszowi solidarności

dodał: maaarcin  |  źródło: ASInfo  |  16.03.2020 12:18
Watzke przeciwko funduszowi solidarności

Kibice Borussii Dortmund  |  fot. ASInfo

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Dyrektor Sportowy Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke jest przeciwko wprowadzeniu funduszu solidarności w Bundeslidze, w którym bogatsze kluby miałyby pomagać biedniejszym.

Eksperci przewidują, że w związku z zawieszeniem rozgrywek w Niemczech, wszystkie kluby poniosą ogromne straty finansowe.

- My między sobą rywalizujemy jako komercyjne przedsiębiorstwa. Kluby, które w ostatnich latach pracowały dobrze, nie mogą teraz nagradzać tych, które pracowały źle powiedział - Watzke na antenie stacji ARD.

- Nie sądzę, abyśmy wkrótce zobaczyli normalny futbol. Jeśli ponownie wyjdziemy na boiska, to na pewno bez udziału publiczności. To jest dla mnie oczywiste. [...] Jeśli jednak rozgrywki zostaną zakończone, będzie to bardzo, ale to bardzo trudne dla wielu klubów - zakończył - dyrektor sportowy klubu z Dortmundu.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

FCHollywood | 16.03.2020 13:47

Zabawne jest to, że to właśnie on pojawił się w Dortmundzie w jednym z najtrudniejszych momentów ich istnienia, gdy groził im zwyczajnie koniec. Wtedy na ten przykład Bayern wyłożył 2 miliony euro i Uli rzekł, że oddadzą jak będą mieli. Wprawdzie potrzeby były stukrotnie większe, ale ta pomoc z Bayernu była dla nich jak tlen. W tamtym okresie potrzebowali każdego euro, każdej kwoty jaka wpadnie na konto, czy to tysiąc, czy to milion, potrzeby były ogromne.

Otrzymali pomoc, ludzie wyciągali do nich dłoń, gdy BVB źle pracowała/źle funkcjonowała. Wielu w Niemczech okazało się solidarnymi z BVB. Watzke oczywiści ciężko pracował, żeby klub nie upadł i się udało. Jednak nie udałoby się bez pomocy innych.

To nie jest nagradzanie źle pracujących, tylko pomoc dla potrzebujących. Bayern naturalnie pomoże.

kamilos810 | 16.03.2020 18:14

Hans niepotrzebnie składa takie deklaracje w tym momencie. Nikt nie planował wirusa, także jak dla mnie obecna sytuacja nie jest rzetelnym obrazem tego czy ktoś dobrze pracował lub nie. Na razie trzeba skupić się na zatrzymaniu pandemii, później będzie można się zastanawiać jak rozwiązać problem strat finansowych.

bundes | 16.03.2020 19:31

Można powiedzieć - prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie hehe
Już lepiej było się wcale nie wychylać niż gadać takie cośbundesliga.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy