Kolejny triumf Bayernu

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  08.03.2020 17:22

Thomas Müller  |  fot. Abaca / Hepta / SPORTPICTURES

Zawodnicy Bayernu wygrali na swoim terenie z graczami Augsburga 2:0. Gole dla mistrzów Niemiec zdobywali, po przerwie, Mueller i Goretzka.

Bayern po raz kolejny musiał sobie radzić bez kontuzjowanego Lewandowskiego. Brak polskiego napastnika był odczuwalny. Gospodarze wyszli bowiem na prowadzenie dopiero w 53. minucie.

Jak padło to trafienie? Wtedy to Boateng miękko wrzucił piłkę w pole karne do Muellera, a ten pokonał golkipera rywali. W doliczonym czasie gry do drugiej połowy na listę strzelców wpisał się natomiast Goretzka.

Więcej bramek w tej potyczce już nie padło. Ostatecznie zatem zawodnicy klubu z Bawarii pokonali swoich rywali 2:0.

Gracze Bayernu w tym momencie mają 55 punktów i są liderami Bundesligi. Jaka jest ich przewaga? To cztery oczka więcej niż Borussia Dortmund i pięć niż RB Lipsk.

Goście w tym momencie zajmują natomiast 14. miejsce. Zawodnicy Augsburga zdobyli 27 punktów. Aktualnie mają sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Bayern - Augsburg 2:0 (0:0)

1:0 Mueller 53'
2:0 Goretzka 90+1'