Puchar Anglii: Chelsea pokonała Liverpool!

Willian

W hicie piątej rundy Pucharu Anglii, Chelsea przed własną publicznością pokonała 2:0 Liverpool i awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Wtorkowe spotkanie na Stamford Bridge świetnie ułożyło się dla podopiecznych Franka Lamparda, którzy w 13. minucie wyszli na prowadzenie, wykorzystując fatalny błąd rywali w rozegraniu piłki przed polem karnym oraz złą interwencją bramkarza. Drużynowy pressing sprawił, że goście stracili futbolówkę na 20 metrze przed bramką. Ta trafiła pod nogi Williana, który bez zastanowienia uderzył. Wydawało się, że Adrian nie będzie miał problemów z obroną tego strzału, ale piłka odbiła się od jego rąk i wylądowała w siatce. Jak się okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie.

W drugiej połowie The Blues zadali Liverpoolowi drugi cios. W 64. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Barkley, który ruszył z piłką na bramkę rywali będąc jeszcze na własnej połowie, a następnie mocnym uderzeniem z około 20 metrów trafił do siatki.

Liverpool nie potrafił w żaden sposób odpowiedzieć. Chelsea skutecznie broniła dostępu do własnej bramki i utrzymała dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Chelsea FC – Liverpool FC 2:0 (1:0)

1:0 Willian 13′
2:0 Barkley 64′

Liverpool – Fabinho, Milner, Mane

Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Rüdiger, Zouma, Alonso – Kovacić (42′ Mount), Gilmour, Barkley – Willian (51′ Mount), Giroud, Pedro

Liverpool: Adrian – Williams, Gomez, Van Dijk, Robertson – Lallana (80′ Salah), Fabinho, Jones (70′ Milner) – Minamino, Origi (70′ Firmino), Mane