LE: Pewny awans Bayeru

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Bayer Leverkusen po raz drugi okazał się lepszy od FC Porto i awansował do 1/8 finału Ligi Europy. W rewanżowym meczu na Estadio do Dragao wygrał 3:1.

Spotkanie w Leverkusen zakończył się wygraną 2:1 gospodarzy, więc sprawa awansu przed rewanżowym meczem na stadionie w Porto pozostawała otwarta. Pojedynek świetnie ułożył się jednak dla gości z Niemiec, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Po podaniu Kaia Havertza, piłkę z lewej strony pola karnego otrzymał Lucas Alario i pewnym uderzeniem posłał ją do siatki obok wychodzącego bramkarza. Wynik nie uległ już zmianie przed przerwą.

Pięć minut po przerwie Bayer prowadził już 2:0. Do bramki portugalskiego zespołu uderzeniem z ośmiu metrów trafił Kerem Demirbay. Chwilę wcześniej bramkarz Porto wygrał pojedynek sam na sam z Diaby’m.

Goście poszli za ciosem i w 58. minucie zdobyli trzeciego gola. Do pustej bramki po dograniu Diaby’ego trafił Havertz. Warto jednak zaznaczyć, że Diaby wcześniej próbował sam sfinalizować akcję, ale po raz drugi został zatrzymany przez Marchesina. W tym momencie losy rywalizacji były już rozstrzygnięte.

W 66. minucie Porto zdobyło honorowego gola. Po dośrodkowaniu Otavio z prawej strony, bramkarza Bayeru uderzenie głową z dziesięciu metrów pokonał Moussa Marega. Wynik 3:1 dla gości z Leverkusen utrzymał się do końca spotkania.

FC Porto – Bayer Leverkusen 1:3 (0:1)

0:1 Alario 10′
0:2 Demirbay 50′
0:3 Havertz 58′
1:3 Marega 66′

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Bayer