LE: Wolfsburg nie dał szans Malmo

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

VfL Wolfsburg w rewanżowym spotkaniu nie dał szans Malmo i pewnie wywalczył awans do 1/8 finału Ligi Europy. Spotkanie w Szwecji zakończyło się wysoką wygraną Wilków 3:0.

Pierwsze spotkanie na Volkswagen Arena, które rozegrane zostało przed tygodniem, zakończyło się wygraną 2:1 Wolfsburga. Wilki tym samym do rewanżowego meczu przystępowały ze skromną zaliczką, ale sprawa awansu pozostawała jak najbardziej otwarta.

Pierwsza bramka meczu padła trzy minuty przed przerwą. Po świetne wymianie piłki z Woutem Weghorstem, precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego bramkarzowi rywali szans nie dał Josip Brekalo.

W drugiej połowie Wolfsburg tylko potwierdził wyższość nad swoim rywalem. W 65. minucie na 2:0 podwyższył Yannick Gerhardt, który popisał się precyzyjnym strzałem w długi róg z prawej strony pola karnego.

Cztery minuty później było już 3:0 dla Wilków. Gerhardt tym razem wystąpił w roli asystenta, dogrywając piłkę przed bramkę do zupełnie niepilnowanego Joao Victora. Temu pozostało tylko trafić do pustej siatki. Wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Malmo FF – VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)

0:1 Brekalo 42′
0:2 Gerhardt 65′
0:3 Joao Victor 69′

Pierwszym mecz: 1:2. Awans: Wofsburg