Remis w M’Gladbach, klęska Herthy, wygrana Fortuny

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Borussia M’Gladbach pechowo zremisowała 1:1 z Hoffenheim w sobotnim meczu 23. kolejki Bundesligi. Trzy punkty na swoje konto zapisały natomiast jedenastki FC Koeln i Fortuny Dusseldorf, które pokonały na wyjeździe odpowiednio Herthę Berlin i SC Freiburg.

Pojedynek Borussii M’Gladbach z Hoffenheim był jednym z ciekawiej zapowiadających się sobotnich meczów. Gospodarze chcieli potwierdzić świetną formę przed własną publicznością i spotkanie rozpoczęło się po ich myśli, bowiem 11. minucie do siatki rywali trafił Ginter. W drugiej połowie świetnej okazji do zdobycia rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Plea, który zmarnował rzut karny. To zemściło się w doliczonym czasie gry, gdy do wyrównania doprowadzić Lucas Ribeiro.

W sobocie z pewnością jak najszybciej będą chcieli zapomnieć piłkarze Herthy Berlin, którzy doznali prawdziwej klęski przed własną publicznością. Drużyna Krzysztofa Piątka na Stadionie Olimpijskim została rozgromiona 0:5 przez FC Koeln.

Bardzo ważne trzy punkty w walce o utrzymanie odniosła Fortuna Dusseldorf, która na wyjeździe pokonała 2:0 Freiburg, przełamując fatalną serię czterech kolejnych porażek.

Borussia M’Gladbach – TSG Hoffenheim 1:1 (1:0)
1:0 Ginter 11′
1:1 Lucas Ribeiro 90+3′

Hertha Berlin – FC Koeln 0:5 (0:3)
0:1 Cordoba 4′
0:2 Cordoba 22′
0:3 Jarstein (sam.) 37′